Seniorzy na Koncercie Specjalnym z udziałem Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Dnia 20 kwietnia br. słuchacze UETW br. wzięli udział w Koncercie Specjalnym z udziałem laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Chóralnego w ramach XV Śląskiego Święta Pieśni Chóralnej MAGNIFICAT. Koncert miał miejsce Sali Koncertowej w Akademii Muzycznej im. K. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Koncert Specjalny był nagrodą dla laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Chóralnego, który odbył się 19 listopada 2022 r. w Bytomiu Bobrku, którego zwycięzcą został nasz Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Informacja o tym sukcesie została opublikowana na naszej stronie internetowej ue.katowice.pl.

Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach pod kierunkiem dyrygenta Michała Brożka wystąpił z różnorodnym programem. Zgromadzona publiczność w Sali Koncertowej usłyszała wykonanie utworów takich jak: Andre van der Merwe (arr.) - Man in the mirror, Ken Berg (arr.) - My God is a Rock, Andrej Makor - O Magnum Mysterium, Henryk Jan Botor - Sub Tuum Praesidium, Josef Rheinberger - Anima Nostra, Jakub Neske - Deus ex Machina, czy Andre van der Merwe (arr.) - Jerusalema.

Podczas koncertu wystąpił również Chór Canticum Novum z Suszcza, którego dyrygentem jest Szymon Cichoń. W programie pojawiły się utwory kompozytorów takich jak: Henryk Jan Botor, Morten Lauridsen, Josef Rheinberger oraz Giuseppe Ottavio Pitoni.

źródło: am.katowice.pl