Świąteczne spotkanie Uniwersytetu Ekonomicznego Trzeciego Wieku

15 grudnia 2022 r. ponad osiemdziesięciu słuchaczy Uniwersytetu Ekonomicznego Trzeciego Wieku wzięło udział w świątecznym spotkaniu w Auli CNTI.

Na rozpoczęcie repertuar kolędowy zaprezentował zespół muzyczny Ekonvocale. Utalentowane chórzystki UETW przygotowała do występów Małgorzata Hansel-Golińska, muzykolog, słuchaczka UETW. Zespół regularnie spotyka się na próbach przy akompaniamencie gitary, skrzypiec i akordeonu. Bierze udział w festiwalach i konkursach muzycznych a także konkursach kolędowych, pieśni patriotycznych oraz piosenek biesiadnych, często zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Następnie słuchacze wysłuchali wykładu pt. "Z kolędą idziemy, tradycji szukamy – o symbolice i historii kolęd w kulturowym aspekcie pogranicza" który wygłosiła Barbara Kowaczek, edukator regionalny.

Do wspólnego kolędowania dołączył Zespół Pieśni i Tańca Silesianie, przy akompaniamencie akordeonu wspólnie zaśpiewano najpiękniejsze polskie kolędy "Cicha noc" , "Gdy śliczna Panna" czy "Przybieżeli do Betlejem".

Życzenia świąt w zdrowiu, spokoju i radości złożyli słuchaczom Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z otoczeniem dr hab. Robert Wolny, prof. UE oraz Katarzyna Franke, kierownik Centrum Kształcenia przez Całe Życie.

Świąteczne spotkanie zakończono tradycyjnym łamaniem się opłatkiem, życzeniami i degustacją świątecznych pierników.