Trwają zapisy na wycieczki

Szanowni Państwo,

zapraszamy na zapisy na dwie wycieczki:

1) PROMNICE – PSZCZYNA – GOCZAŁKOWICE ZDRÓJ od zamku myśliwskiego po ogrody „Kapias” - 29 kwietnia 2022 r. (piątek).

ZAPISY na wycieczkę trwają do 25.04.2022 r. (poniedziałek).

 

2) CIESZYN na granicy - 27.05.2022 r. (piątek).

ZAPISY na wycieczkę trwają do 9.05.2022 r. (poniedziałek).

 

Szczegółowy plan wycieczek przedstawia się następująco:

PROMNICE – PSZCZYNA – GOCZAŁKOWICE ZDRÓJ od zamku myśliwskiego po ogrody „Kapias” - 29 kwietnia 2022 r. (piątek)

Wyjazd o godz. 8.00 z Katowic, ul. Bogucicka 3. Przejazd do Promnic (zameczek myśliwski Hochbergów - Henryka XI von Pless i Księżniczki Daisy – tylko z zewnątrz).

Przejazd do Pszczyny, zwiedzanie założenia parkowo – pałacowego: Zagroda Wsi Pszczyńskiej* – skansen, czas na wytchnienie w zabytkowej Karczmie „U Richarda”, przejście przez założenie starego miasta (stajnie Hochbergów, rynek z ławeczką Księżnej Daisy, studnia, Brama Wybrańców). Przejazd do Goczałkowic – Zdroju (uzdrowisko), zwiedzanie miejscowości - zapora zbiornika Jeziora Goczałkowickiego i tematycznych Ogrodów państwa „Kapias”* w wiosennej odsłonie (Nowe Ogrody). Po zwiedzaniu czas na wytchnienie, istnieje możliwość zakupu sadzonek na terenie Centrum Ogrodniczego, jak również zamówienie obiadu dla grupy (opcja - dodatkowo).

Powrót do Katowic ok. godz. 18.00.

 

CIESZYN na granicy - 27.05.2022 r. (piątek)

Wyjazd o godz. 8.00 z Katowic, ul. Bogucicka 3. Przejazd do Cieszyna – miasta położonego nad Olzą na granicy polsko – czeskiej. Tematem wycieczki będzie kultura i zabytki po obu stronach granicy. Zwiedzanie zaczniemy od Wzgórza Zamkowego* (Wieża Piastowska, Rotunda Św. Mikołaja), a następnie Teatr im. A. Mickiewicza, dzielnica żydowska, otoczenie rynku, Muzeum Cieszyńskie*, czas na wytchnienie i dalszy spacer: Studnia Trzech Braci, Wenecja Cieszyńska. Przekroczenie piesze granicy** i po stronie czeskiej: Masarykove Sady, rynek z ratuszem, dworzec kolejowy. Po zwiedzaniu czas na posiłek po stronie czeskiej

Powrót do Katowic ok. godz. 19.00.