Przejdź do menu Przejdź do treści

Zaproszenie na wycieczkę do Ogrodów KAPIAS w Goczałkowicach Zdroju oraz na PIKNIK w Nadleśnictwie Kobiór

Szanowni Seniorzy,

zapraszamy na wycieczkę do Ogrodów KAPIAS w Goczałkowicach Zdroju połączoną z PIKNIKIEM w Nadleśnictwie Kobiór, która odbędzie się 12 czerwca 2024 r. (środa).

W programie wycieczki:

  • Wyjazd godzina 12.00. z pod budynku A ul. Bogucicka 3
  • 13.00. Zwiedzanie Ogrodów i czas wolny – około 2,5 godz.
  • 15.30. przejazd do Gajówki Osowiec
  • 16.00. Gajówka Osowiec - ognisko z kiełbaskami i dobrą zabawą około 4 godz.
  • Powrót do Katowic około 20.30.

ZAPISY: osobiście w biurze UETW lub telefonicznie 32 257 7829,  32 257 7021, a także przed wykładem przyjmowane są do 10 czerwca 2024 r. lub do wyczerpania miejsc.

Informacja o miejscach gdzie będziemy:

Ogrody KAPIAS, położone na obrzeżach Goczałkowic-Zdroju, swą historią sięgają do roku 1979, kiedy to właściciel Bro­nisław Kapias postanowił podzielić się swoją pasją z innymi. Na niewielkim niegdyś skrawku ziemi zaczął sadzić rośliny. Obecnie, ogrody prezentują niezwykle bogatą ofertę przyrodniczą. Na terenie dwóch ogrodów - Nowego i Starego znajdują się przepiękne okazy, które w połączeniu z architek­turą ogrodową tworzą niezwykłe, pełne kolorów i kwiatowych zapachów miejsce. Do zwiedzania udostępniono 2 ogrody: stary i nowy. Ogród Stary jest podzielony na zaułki i zakątki, co umożliwia zwiedzającym zapoznanie się z różnością architektury ogrodowej. Ogród Nowy składa się natomiast z kilku ogrodów tematycznych, tj. Wiejski, Zachodzącego Słońca, Nad Stawem, Wrzosowisko, Angielski. Budowane są następne ogrody. Na terenie obiektu znajduje się również Centrum Ogrodnicze gdzie można zakupić rozmaite rośliny.

PIKNIK w Gajówce Osowiec zlokalizowanej w osadzie leśnej Osowiec w Sołectwie Piasek – Nadleśnictwo Kobiór. Jest to polana w centrum lasu. Gajówkę otaczają lasy dawnej Puszczy Pszczyńskiej po prostu idealne miejsce na nasz PIKNIK  z dala od zgiełku i  nerwowej codzienności przy ognisku i muzyce.

Do zobaczenia!

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca