Logistyka - studia magisterskie

Kierunek Logistyka wyróżnia praktyczne podejście do problemów funkcjonujących we współczesnych przedsiębiorstwach oraz jednostkach administracji publicznej. Studia na kierunku logistyka pozwalają studentom na zaznajomienie się z głównymi trendami występującymi na rynku, dając bardzo szeroki wachlarz narzędzi możliwych do wykorzystania w przyszłej pracy zawodowej. Każde zajęcia przybliżają studenta do problemów współczesnego, bardzo dynamicznego rynku oraz jasno definiują wymagania stawiane absolwentom logistyki na rynku pracy.
Jak mówił Albert Einstein: „wszystko należy upraszczać jak tylko można, ale nie bardziej”. Pod tymi na pozór prostymi słowami kryje się prawdziwe wyzwanie współczesnej gospodarki, czyli efektywna logistyka. Uzyskana przez absolwentów zaawansowaną wiedza jest niezbędna do efektywnego zarządzania procesami logistycznymi oraz wdrażania koncepcji logistycznych w organizacjach oraz instytucjach różnego typu. Kompetencje zdobyte na studiach stanowić będą znaczną przewagę konkurencyjną absolwenta na rynku pracy.
Dlaczego warto?
Studia magisterskie z zakresu logistyki pozwolą Ci pogłębić znajomość problematyki związanej z szeroko pojętymi procesami logistycznymi, umiejętności ich analizy w ujęciu systemowym i sieciowym oraz kompetencje związane z rozpatrywania zagadnień ekonomicznych w realnych warunkach funkcjonowania rynku TSL. Zdobyte umiejętności przydatne są w pracy na praktycznie każdym stanowisku, a studia II stopnia to kolejny etap logistycznej przygody!
Kompetencje po studiach
Absolwenci uzyskają przede wszystkim umiejętności praktyczne i kompetencje dotyczące w szczególności:
- identyfikowania procesów logistycznych i ich projektowania,
- zarządzanie skomplikowanymi strukturami logistycznymi – systemami oraz sieciami,
- prowadzenia działalności logistycznej w mikro-, mezo- i makroskali,
- zarządzania logistycznego,
- stosowania współczesnych strategii logistyki,
- wykorzystania narzędzi informatycznych w systemach logistycznych,
- analizy rynku usług logistycznych,
- ekologistyki.
Możliwości pracy po studiach
Współcześnie logistyka obecna jest praktycznie w każdym przedsiębiorstwie. Kompetencje zdobyte na studiach pozwalają na pracę między innymi w:
- jednostkach funkcjonalnych zaopatrzenia, transportu i dystrybucji przedsiębiorstw przemysłowych, produkcyjnych, handlowych, usługowych i innych podmiotów gospodarczych,
- podmiotach oferujących zaawansowane rozwiązania logistyczne,
- jednostkach projektowych, doradczych i badawczych zajmujących się logistyką,
- jednostkach administracji publicznej.
Po ukończeniu studiów możesz pracować jako:
- dyspozytor kurierski,
- operator systemu śledzenia przesyłek,
- menedżer floty,
- planista tras transportowych,
- koordynator załadunku i rozładunku,
- planista produkcji,
- specjalista ds. logistyki w produkcji,
- kontroler zapasów,
- specjalista ds. zarządzania zapasami,
- specjalista ds. eksportu/importu,
- analityk handlu zagranicznego,
- koordynator logistyki międzynarodowej.
Program studiów
Zajęcia prowadzone są w formie interaktywnych wykładów i ćwiczeń. Nacisk kładziony jest przede wszystkim na zagadnienia praktyczne, wiedza teoretyczna ograniczona jest do niezbędnego minimum. Na wszystkich zajęciach prym wiodą dyskusje oraz analiza prawdziwych biznesowych studiów przypadku, które związane są z doświadczeniami oraz problemami z jakimi musieli zmagać się w praktyce nasi wykładowcy. Studenci mają również możliwość udziału w wizytach studyjnych. Przykładowe przedmioty:
- projektowanie systemów i procesów logistycznych,
- konsulting logistyczny,
- ubezpieczenia w logistyce.
Wykładowcy
Głównym celem kadry dydaktycznej jest przedstawienie niezbędnej wiedzy logistycznej w sposób prosty, czytelny oraz jak najbardziej praktyczny. Nasi Wykładowcy utrzymują stały i bezpośredni kontakt z przedsiębiorstwami gospodarczymi oraz administracją publiczną. Doświadczenie zdobyte podczas zarządzania różnymi systemami transportowymi pozwalają na rzetelne przekazywanie wiedzy oraz przedstawienie wskazówek niezbędnych do funkcjonowania w tym zawiłym, logistycznym świecie.
Współpraca
Kierunek Logistyka współpracuje z Polskim Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów (np. możliwość udziału w programie Talent PSML) oraz licznymi przedsiębiorstwami z branży TSL. Student może również brać udział w pracach Studenckiego Koła Naukowego Transportu oraz Naukowego Koła Transportu „Dialog”. W ramach współpracy z Klubem Absolwentów Logistyki i Transportu organizowany jest program monitoringowy dla studentów oraz debaty eksperckie.
Infrastruktura
Zajęcia prowadzone są w formie wykładów, ćwiczeń, a także interaktywnych warsztatów. Do Twojej dyspozycji jest rozbudowana infrastruktura uczelni: nowoczesne biblioteki, sale multimedialne, basen, siłownia, strefy wypoczynku, darmowe parkingi i Wi-Fi.
Erasmus+
Studenci Logistyki mogą korzystać z bogatej oferty studiów i praktyk zagranicznych (ponad 300 uczelni i firm na całym świecie). Najczęściej wyjeżdżają do Hiszpanii, Niemiec, Austrii oraz Francji. Możliwe są również wyjazdy do bardziej egzotycznych lokalizacji, takich jak Chiny czy Japonia.
Opinie
Po jakich kierunkach można studiować?
O przyjęcie na I rok studiów drugiego stopnia na kierunku Logistyka mogą ubiegać się kandydaci posiadający dyplom ukończenia studiów z tytułem zawodowym inżyniera, magistra lub równorzędnym, nadanym przez uczelnie publiczne i niepubliczne, na kierunkach związanych z logistyką lub pokrewnych, którzy posiadają niezbędne kompetencje do kontynuowania nauki na studiach drugiego stopnia na tym kierunku, w szczególności niezbędną wiedzę i umiejętności z zakresu m. in. zarządzania łańcuchem logistycznym, organizacją przewozów międzynarodowych, planowaniem i optymalizacją systemów transportowych, zarządzaniem, implementacją oraz walidacją rozwiązań informatycznych do sektora – transportu – spedycji – logistyki (TSL) lub kandydaci, którzy posiadają udokumentowane doświadczenie zawodowe na stanowisku związanym z kierunkiem studiów.
Weryfikacja posiadanych kompetencji następuje na podstawie dyplomu ukończenia studiów wraz z suplementem do dyplomu (lub innym dokumentem określającym program kształcenia) lub dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe.
Opłaty
Dowiedz się, jakie są koszty i zaplanuj swoją edukację bez niespodzianek. Kliknij tutaj, aby sprawdzić opłaty za studia.
Skontaktuj się z nami

Joanna Wąchała

Karolina Żelazek
Oferta
Uczelnia
Biznes
Studenci
Absolwenci
Akredytacje i partnerzy
Dołącz do nas