Studia na kierunku Zarządzanie oferują fascynującą podróż do wnętrza przedsiębiorstw i nie tylko. Wybierając ten kierunek na II stopniu student będzie miał okazję do poznania w stopniu zaawansowanym funkcjonowanie współczesnych przedsiębiorstw i organizacji. Student będzie miał okazję przyswoić m. in. najnowsze koncepcje zarządzania, zarządzania strategicznego, przedsiębiorczości i marketingu, negocjacji i mediacji, analizy strategicznej, badań operacyjnych, a także prawa cywilnego. Dowie się jak zarządzać projektami, w tym międzynarodowymi, jakością, zasobami ludzkimi, finansami przedsiębiorstw, a także zdobędzie zaawansowaną wiedzę dotyczącą procesów organizacyjnych i przywództwa.
Po ukończeniu studiów drugiego stopnia na kierunku Zarządzanie będziesz przygotowany do pracy zarówno w charakterze przedsiębiorcy, przywódcy, menedżera średniego i przede wszystkim wyższego szczebla, doradcy i konsultanta w organizacjach, a także do założenia i prowadzenia własnego biznesu. Będziesz przygotowany do podjęcia studiów na poziomie III, w Szkole Doktorskiej lub na wybranych studiach podyplomowych.
Dzięki nabytej wiedzy teoretycznej i praktycznej będziesz umiał skutecznie rozpoznawać, diagnozować i rozwiązywać problemy związane z zarządzaniem w organizacjach, przygotowaniem strategii i prowadzeniem
biznesu. Będziesz potrafił analizować finanse i konsekwentnie planować działania firmy. Poznasz metody, narzędzia i techniki, które wykorzystasz w praktyce, jako przyszły menedżer, lider i przedsiębiorca, na stanowiskach zarządczych.
Absolwent kierunku zyskuje doświadczenie praktyczne dzięki partnerom biznesowym kierunku, przede wszystkim mentoringu patrona strategicznego KSSE (Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej).
Gościnnie w wykładach uczestniczą profesorowie zagranicznych uczelni m.in. z Hiszpanii, Włoch i Kanady.
Absolwent kierunku Zarządzanie potrafi:
- diagnozować procesy i zjawiska zachodzące we współczesnym przedsiębiorstwie,
- proponować usprawnienia w zarządzaniu firmą,
- zdobywać klientów i kooperantów poprzez propozycje i umiejętne wdrażanie unikatowego modelu biznesu,
- wprowadzać innowacje i współtworzyć wartość z klientem,
- przeprowadzić badania rynku i interpretować wyniki,
- dokonać analizy strategicznej, na potrzeby podejmowanych decyzji strategicznych przedsiębiorstwa i sam takie decyzje podejmować,
- zarządzać projektem w skali krajowej i międzynarodowej,
- formułować strategie funkcjonalne: HR, finansową, marketingową,
- napisać biznesplan i strategię własnej działalności,
- organizować i wdrażać przedsięwzięcia strategiczne i operacyjne w firmie.
Absolwent kierunku zyskuje doświadczenie praktyczne dzięki partnerom biznesowym kierunku, przede wszystkim mentoringu patrona strategicznego KSSE.
Po ukończeniu studiów na drugim stopniu możesz podjąć pracę jako:
- członek zarządu, menedżer średniego i wyższego szczebla,
- specjalista ds. zarządzania projektem, HR , zarządzania jakością, zarządzania finansami przedsiębiorstw, zarządzania zrównoważonego i marketingu,
- przedsiębiorca prowadzący własny biznes,
- specjalista na kierowniczym stanowisku, do spraw realizacji strategii funkcjonalnych i narzędziowych: reklamy, wizerunku, PR,
- koordynator, kierownik, lider zespołu ds. badań opinii publicznej i rynku.
Przykładowe instytucje i firmy, w których możesz pracować po ukończeniu kierunku:
- mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa,
- korporacje międzynarodowe działające w regionie, kraju i za granicą,
- własny biznes,
- firmy rodzinne,
- organizacje rządowe i pozarządowe,
- administracja publiczna,
- ośrodki badania opinii publicznej i rynku,
- agencje doradztwa personalnego,
- agencje public relations i reklamowe.
Program kierunku Zarządzanie jest systematycznie konsultowany i aktualizowany w oparciu o sugestie Rady Programowej, której członkami są pracownicy naukowo-dydaktyczni Uczelni i ośrodka zagranicznego oraz przedstawiciele praktyki gospodarczej i absolwenci. Studenci rozwiązują studia przypadków, wykorzystując poznane metody zarządzania, analizy strategicznej, finansowej i marketingowej.
W programie studiów znajduje się szeroki zakres przedmiotów wykorzystujących nowoczesne metody dydaktyczne jak m.in:
- Zarządzanie Menedżerskie,
- Przedsiębiorczość i Innowacyjność,
- Społeczna Odpowiedzialność Biznesu,
- Metodyki Zarządzania Projektem,
- Zarządzanie Logistyczne.
Kadrę stanowią wykwalifikowani nauczyciele akademiccy publikujący książki i artykuły w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości, jak również praktycy biznesu. Zajęcia są prowadzone w formie wykładów, interaktywnych ćwiczeń, jak również wizyt studyjnych w przedsiębiorstwach. Do uczestnictwa w zajęciach zapraszamy dyrektorów firm i instytucji, co pokazuje zarządzanie przedsiębiorstwem w praktyce. Gościnnie na wykładach uczestniczą profesorowie zagranicznych uczelni m.in. z Hiszpanii, Włoch i Kanady.
W grudniu 2020 roku zostało podpisane porozumienie z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną w zakresie współudziału w tworzeniu i realizacji strategii Kierunku Zarządzanie, realizacji zadań dydaktycznych i naukowych, a w szczególności opieki merytorycznej nad studentami Kierunku i programem praktyk. Porozumienie obejmuje wykłady, doradztwo zawodowe i coaching.
Ponadto współpracujemy z:
- Fujitsu Technology Solutions Sp. z. o. o.,
- PMI Project Management Institute Polska,
- Zakład Ubezpieczeń Społecznych,
- PTE w Katowicach,
- Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach,
- Kompania Piwowarska S.A. Tyskie Browary Książęce.
Dla studentów Kierunku Zarządzanie, przewidziane są indywidualne spotkania z Kuratorem i Menedżerem Kierunku oraz pomoc w aplikacji do wielu organizacji krajowych i międzynarodowych, z którymi nawiązano współpracę, m.in. GABER (Global Academy of Business & Economic Research) - gaberconference.org; The Academy of Business and Retail Management www.abrmr.com i wiele innych.
Przy kierunku działają koła naukowe otwarte na studentów kierunku Zarządzanie, m.in.:
- Koło Naukowe Turystyki "KoNTiki",
- Koło Naukowe "Human Resource Development",
- Koło Naukowe Zarządzania "Synergia",
- Naukowe Koło "AD_VENTURE"
- International Business Research Club.
Zajęcia prowadzone są w formie wykładów, ćwiczeń, a także interaktywnych warsztatów. Do Twojej dyspozycji jest rozbudowana infrastruktura uczelni: nowoczesne biblioteki, sale multimedialne, basen, siłownia, strefy wypoczynku, darmowe parkingi i Wi-Fi.
Studenci kierunku Zarządzanie mogą korzystać z bogatej oferty studiów i praktyk zagranicznych (ponad 300 uczelni i firm na całym świecie). Najczęściej wyjeżdżają do Grecji, Hiszpanii i Portugalii, ale również do Belgii, Rumunii, Słowenii, Włoch i na Cypr.
Na II stopień kierunku Zarządzania zapraszamy wszystkich chcących poszerzyć swoją wiedzę w zakresie koncepcji, metod i sposobów zarządzania by dołączyć do grona profesjonalistów zdolnych do umiejętnego poruszania się w świecie biznesu w wymiarze krajowym i międzynarodowym. Kierunek wyposaży Was w kompetencje pozwalające opracowywać innowacyjne rozwiązania biznesowe oraz podejmować przedsiębiorcze wyzwania.
Na kierunku odnajdą się absolwenci studiów z zakresu zarządzania i finansów, tj. takich kierunków jak: Analityka Gospodarcza, Finanse i Rachunkowość, Finanse menedżerskie, Ekonomia, Gospodarka turystyczna, Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze, Logistyka w biznesie, International Business, Przedsiębiorczość i finanse, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna i inne.
Zdjęcie dostarczone elektronicznie powinno mieć rozmiary co najmniej 300 x 375 pikseli. Wymagany jest format JPG. Maksymalny rozmiar pliku ze zdjęciem to 1 megabajt.
Zdjęcie powinno być wykonane na jednolitym jasnym tle, mieć dobrą ostrość oraz odwzorowywać naturalny kolor skóry, obejmować wizerunek od wierzchołka głowy do górnej części barków tak, aby twarz zajmowała 70-80% zdjęcia, pokazywać wyraźnie oczy, zwłaszcza źrenice, i przedstawiać osobę w pozycji frontalnej, bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami - o ile nie występują przesłanki, o których mowa w art. 29 ust. 2-4 Ustawy z dnia 6 sierpnia 2010 o dowodach osobistych (Dz. U. nr. 167 poz 1131).
Kliknij jeśli masz kłopot z wgraniem zdjęcia do systemu i skorzystaj z naszego programu do kadrowania!
Podania, do których nie zostaną wprowadzone wyniki, nie zostaną rozpatrzone. Sprawdź, czy wprowadzone dane pokrywają się z wynikami uzyskanymi w dyplomie. Wpisz dokładną i pełną nazwę uczelni wydającej dyplom, nazwę wydziału (jeżeli jest!), nazwę kierunku i specjalności oraz ocenę i datę wydania dokumentu - wszystko zgodnie z danymi na dyplomie lub zaświadczeniu o obronie.
Dokonaj opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 zł na indywidualny nr konta widoczny w systemie.
Jeśli to możliwe, nie czekaj z wpłatą do ostatniego dnia rekrutacji. Opłatę uważa się za wpłaconą w momencie wpływu pieniędzy na konto Uniwersytetu (w systemie IRK pojawi się informacja). Opłata nie jest księgowana automatycznie, dlatego może upłynąć do 5 dni, nim informacja o jej zaksięgowaniu pojawi się w systemie IRK. Jeżeli po tym czasie na twoim koncie w systemie IRK nadal nie będzie informacji o zaksięgowaniu opłaty, prześlij potwierdzenie dokonania przelewu na adres rekrutacja@ue.katowice.pl podając informacje, kogo dotyczy sprawa lub zabierz je ze sobą podczas składania dokumentów.
Możesz skorzystać z blankietu wpłaty dostępnego w systemie lub dokonać przelewu przez Internet.
UWAGA! Opłata rekrutacyjna, którą wnosi kandydat to opłata za proces rekrutacyjny. W ramach tej opłaty Kandydaci mogą w podaniu elektronicznym wybrać kierunek główny oraz dwa kierunki alternatywne.
- Podanie na studia wydrukowane z systemu – nie zapomnij podpisać go w wyznaczonych miejscach. Podanie, które nie będzie podpisane, nie zostanie przyjęte.
- Oryginał dyplomu i suplementu albo zaświadczenie o ukończeniu studiów*.
- Dowód osobisty, który przedstawisz do wglądu.
- Dokument potwierdzający znajomość języka angielskiego – jeśli kierunek prowadzony jest w języku angielskim.
- Jeżeli opłata rekrutacyjna nie została zaksięgowana na koncie kandydata w IRK, zabierz potwierdzenie uiszczenia tej opłaty.
Kserokopie dokumentów będzie można wykonać nieodpłatnie w punkcie ksero w miejscu pracy Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej. Komplet dokumentów umieść w białej, tekturowej, wiązanej teczce. Wzór napisu na teczkę pobierz z systemu IRK, wytnij zgodnie z instrukcją i naklej na teczkę.
* Na studia drugiego stopnia rozpoczynające się w roku akademickim 2022/2023 może być przyjęta osoba, która przedstawi oryginał dyplomu ukończenia studiów i suplementu do dyplomu.
W procesie rekrutacji kandydat może przedstawić zaświadczenie o ukończeniu studiów zawierające informacje o poziomie, kierunku i profilu studiów, uzyskanym tytule zawodowym i słownie określonym wyniku ukończenia studiów, jednak może zostać przyjęta dopiero po okazaniu oryginału dyplomu i suplementu, nie później niż 9 września 2022 r. Nieusunięcie braków formalnych spowoduje pozostawienie podania bez rozpoznania.
Sprawdź w terminarzu dni i godziny urzędowania Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej i złóż komplet dokumentów:
Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych (IV poziom)
ul. Bogucicka 5
40-287 Katowice
Pamiętaj, że dokumentów nie musisz składać osobiście! (szczegóły poniżej).
Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone po jej zakończeniu.
W systemie IRK pojawi się informacja o wyniku przyjęcia na studia. Otrzymasz wiadomość mailem z informacją o wyniku przyjęcia na studia, na adres podany podczas rejestracji.
Zdjęcie dostarczone elektronicznie powinno mieć rozmiary co najmniej 300 x 375 pikseli. Wymagany jest format JPG. Maksymalny rozmiar pliku ze zdjęciem to 1 megabajt.
Zdjęcie powinno być wykonane na jednolitym jasnym tle, mieć dobrą ostrość oraz odwzorowywać naturalny kolor skóry, obejmować wizerunek od wierzchołka głowy do górnej części barków tak, aby twarz zajmowała 70-80% zdjęcia, pokazywać wyraźnie oczy, zwłaszcza źrenice, i przedstawiać osobę w pozycji frontalnej, bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami - o ile nie występują przesłanki, o których mowa w art. 29 ust. 2-4 Ustawy z dnia 6 sierpnia 2010 o dowodach osobistych (Dz. U. nr. 167 poz 1131).
Kliknij jeśli masz kłopot z wgraniem zdjęcia do systemu i skorzystaj z naszego programu do kadrowania!
Podania, do których nie zostaną wprowadzone wyniki, nie zostaną rozpatrzone. Sprawdź, czy wprowadzone dane pokrywają się z wynikami uzyskanymi w dyplomie.
Wpisz dokładną i pełną nazwę uczelni wydającej dyplom, nazwę wydziału (jeżeli jest!), nazwę kierunku i specjalności oraz ocenę i datę wydania dokumentu - wszystko zgodnie z danymi na dyplomie lub zaświadczeniu o obronie.
Dokonaj opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 zł na indywidualny nr konta widoczny w systemie.
Jeśli to możliwe, nie czekaj z wpłatą do ostatniego dnia rekrutacji. Opłatę uważa się za wpłaconą w momencie wpływu pieniędzy na konto Uniwersytetu (w systemie IRK pojawi się informacja). Opłata nie jest księgowana automatycznie, dlatego może upłynąć do 5 dni, nim informacja o jej zaksięgowaniu pojawi się w systemie IRK. Jeżeli po tym czasie na twoim koncie w systemie IRK nadal nie będzie informacji o zaksięgowaniu opłaty, prześlij potwierdzenie dokonania przelewu na adres rekrutacja@ue.katowice.pl podając informacje, kogo dotyczy sprawa lub zabierz je ze sobą podczas składania dokumentów.
Możesz skorzystać z blankietu wpłaty dostępnego w systemie lub dokonać przelewu przez Internet.
UWAGA! Opłata rekrutacyjna, którą wnosi kandydat to opłata za proces rekrutacyjny. W ramach tej opłaty Kandydaci mogą w podaniu elektronicznym wybrać kierunek główny oraz dwa kierunki alternatywne.
- Podanie na studia wydrukowane z systemu – nie zapomnij podpisać go w wyznaczonych miejscach. Podanie, które nie będzie podpisane, nie zostanie przyjęte.
- Oryginał dyplomu i suplementu albo zaświadczenie o ukończeniu studiów*.
- Dowód osobisty, który przedstawisz do wglądu.
- Potwierdzenie uiszczenia opłaty rekrutacyjnej, jeżeli nie została zaksięgowana w systemie IRK.
- Dokument potwierdzający znajomość języka angielskiego na poziomie B2 – jeśli kierunek prowadzony jest w języku angielskim.
Kserokopie dokumentów będzie można wykonać nieodpłatnie w punkcie ksero w miejscu pracy Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej. Komplet dokumentów umieść w białej, tekturowej, wiązanej teczce. Wzór napisu na teczkę pobierz z systemu IRK, wytnij zgodnie z instrukcją i naklej na teczkę.
* Na studia drugiego stopnia rozpoczynające się w roku akademickim 2022/2023 może być przyjęta osoba, która przedstawi oryginał dyplomu ukończenia studiów i suplementu do dyplomu.
W procesie rekrutacji kandydat może przedstawić zaświadczenie o ukończeniu studiów zawierające informacje o poziomie, kierunku i profilu studiów, uzyskanym tytule zawodowym i słownie określonym wyniku ukończenia studiów, jednak może zostać przyjęta dopiero po okazaniu oryginału dyplomu i suplementu, nie później niż 9 września 2022 r. Nieusunięcie braków formalnych spowoduje pozostawienie podania bez rozpoznania.
Sprawdź w terminarzu dni i godziny pracy Zespołu Sekretarzy Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej i złóż komplet dokumentów:
- NA STUDIA W KATOWICACH
Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych (IV poziom)
ul. Bogucicka 5, 40-287 Katowice
- NA STUDIA W RYBNIKU
ul. Rudzka 13c, 44-200 Rybnik, pokój 1.3
tel. 32 432 9850, 32 432 9851
Pamiętaj, że dokumentów nie musisz składać osobiście! (szczegóły poniżej).
Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone po jej zakończeniu.
W systemie IRK pojawi się informacja o wyniku przyjęcia na studia. Otrzymasz wiadomość mailem z informacją o wyniku przyjęcia na studia, na adres podany podczas rejestracji.
Opłaty
Sprawdź opłaty za studia dla obywateli Polski, krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz osób legitymujących się ważną Kartą Polaka:
Studia stacjonarne prowadzone w języku polskim | bezpłatne |
Opłata rekrutacyjna | 85 PLN |
Opłata za semestr studiów niestacjonarnych drugiego stopnia | 2900 PLN [szczegóły i zniżki] |
Limit miejsc
75 studia stacjonarne
75 studia niestacjonarne
Skontaktuj się z nami
Joanna Wąchała
Budynek: CNTI; pok. 2/17
40-287 Katowice
Angelika Gagracz
Budynek: CNTI; pok. 2/17
40-287 Katowice