Debata NKN Forum w Gdyni z udziałem naszego Rektora

20 maja 2019 r. w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbyła się kolejna debata z cyklu NKN Forum poświęcona kształceniu na poziomie wyższym. W wydarzeniu uczestniczył JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dr hab. Robert Tomanek, prof. UE.

Debatę uroczyście otworzył Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Jarosław Gowin. Dyskusja koncentrowała się przede wszystkim wokół obszarów: wymagania i szanse, jakie przed procesem kształcenia w szkołach wyższych stawiają przepisy nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, problematyka jakości kształcenia w różnych typach uczelni w Polsce oraz sposoby jej oceniania.

Zgodnie z planem odbyła się część seminaryjna oraz trzy sesje: "Jakość kształcenia w polskim systemie szkolnictwa wyższego - rozwiązania prawne i organizacyjne", "Kształcenie interdyscyplinarne, dualne, joint programmes, e-learning szansą dla rozwoju uczelni - teoria czy praktyka" i sesja z wnioskami, podsumowująca seminaria.

Pierwsza debata NKN Forum odbyła się 18 lutego w Łodzi i dotyczyła uczelnianych statutów. Przedmiotem drugiej debaty z udziałem naszego Rektora, którą zorganizowano 20 marca w Toruniu, były szkoły doktorskie. Więcej informacji

NKN FORUM jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz środowiska akademickiego. Organizowane debaty nawiązują do konferencji programowych Narodowego Kongresu Nauki, podczas których eksperci prezentowali możliwe rozwiązania różnych kwestii związanych z nauką i szkolnictwem wyższym. W debatach NKN FORUM podstawą do dyskusji są dodatkowo doświadczenia polskich uczelni we wdrażaniu nowych rozwiązań zgodnie Ustawą 2.0 oraz reformą nauki i szkolnictwa wyższego.

Szczegółowe informacje na temat NKN Forum: nkn.gov.pl