Konferencja Wydziału Ekonomii i NBP

14 listopada br. Wydział Ekonomii UE w Katowicach gościł przedstawicieli Narodowego Banku Polskiego, członków Polityki Pieniężnej, pracowników oraz studentów Uczelni na konferencji pt. "20 lat polityki pieniężnej w Polsce".

Prelegenci konferencji posiadają olbrzymie doświadczenie w zakresie polityki pieniężnej Polski - Profesor Marian Noga był członkiem II kadencji Rady Polityki Pieniężnej, Profesor Andrzej Kaźmierczak III, a Profesor Eugeniusz Gatnar jest członkiem obecnie urzędującej IV kadencji.

Konferencja składała się z dwóch części – najpierw członkowie odpowiadali na ogólne pytania dotyczące historii polityki pieniężnej, a następnie komentowali kluczowe decyzje w zakresie jej kształtowania. Drugą część stanowiła dyskusja ze zgromadzonym audytorium m.in. o wstąpieniu Polski do strefy euro. Konferencja była doskonałą okazją do wymiany poglądów w takcie ożywionej dyskusji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym ważnym dla Wydziału wydarzeniu.