Pierwszy dzień kongresowych wykładów na UE Katowice

Za nami pierwszy dzień wykładów w ramach kolejnej edycji EEC - Liderzy Przyszłości - przedsięwzięcia mającego na celu zwiększenie udziału młodych w życiu publicznym oraz promowanie aktywnej postawy obywatelskiej. Już w środę w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych wystąpią kolejni goście!


Jak co roku w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach gości znakomitych przedstawicieli świata biznesu, nauki i polityki, którzy wygłaszają inspirujące wykłady oraz odpowiedzą na pytania naszych studentów i naukowców. Organizatorem wydarzenia jest Biuro Współpracy z Gospodarką i Absolwentami.

"Szukaj i rób to, co Cię pasjonuje. Jeśli znajdziesz w sobie pasję, z całą pewnością odniesiesz sukces." - tym akcentem 14 maja w Auli CNTI Rafał Sonik, przedsiębiorca i kierowca rajdowy, rozpoczął tegoroczną edycję wykładów kongresowych. Naszego gościa uroczyście powitała Prodziekan ds. Studiów II Stopnia na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń dr Krystyna Mitręga-Niestrój. Zobacz relację na żywo z rozpoczęcia EEC - Liderzy przyszłości

Kolejnego gościa przedstawił Prodziekan ds. Rozwoju prof. dr hab. Wojciech Dyduch. György Lévay - Research Manager, Infinite Biomedical Technologies - zaprezentował studentom mechanizmy działania medycyny przyszłości. Już tylko krok dzieli nas od tego by technologia w znaczący sposób zmieniła sposób posługiwania się protezami kończyn.

W dalszej części wykładów o tym, jak ważne w pracy są determinacja, talent, charakter oraz umiejętność przewidywania i planowania opowiedział Dino Patti Djalal - założyciel i przewodniczący, Foreign Policy Community of Indonesia, Dżakarta. Nasz gość podkreślał jak ważne w życiu są małe decyzje, które potrafią zmienić bieg historii oraz przekraczanie własnych granic. Tę część spotkania prowadził Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji prof. dr hab. Sławomir Smyczek.

"Ludzie zarabiają coraz więcej (...) Zaczynamy mieć oszczędności, mamy dochód, który nie idzie w 100% na konsumpcję" podkreślał ostatni gość pierwszego dnia Liderów Przyszłości Bartosz Marczuk, wiceprezes zarządu, Polski Fundusz Rozwoju SA. 

Już 15 maja kolejne wykłady! Tego dnia gośćmi specjalnymi są:

 • 10.45-11.30 
  Gary J. Schmitt, Director, Program on American Citizenship and Resident Scholar Strategic Studies, American Enterprise Institute,
 • 11.40-12.25
  Adam B. Czyżewski, główny ekonomista, PKN ORLEN SA,
 • 12:35-13:20
  Marcin Tchórzewski, założyciel Coders Lab, lidera w nowoczesnej edukacji IT,
 • 13.30-14.15
  David James Egwu, Co-Founder, Young CEOs Business Forum, CEO, Eden integrated Services Limited, Board Member & Director of Government Communications, African Achievers Awards

Zobacz sylwetki prelegentów 

Zapraszamy!