Spotkanie opłatkowe

Tradycyjnie w piątek poprzedzający święta (20 grudnia) na UE Katowice odbyło się spotkanie opłatkowe społeczności akademickiej przy śpiewie kolęd i pastorałek w wykonaniu uniwersyteckiego Chóru oraz Kapeli i grupy dziecięcej Zespołu Pieśni i Tańca "Silesianie". Podczas spotkania wręczone zostały naukowe granty rektorskie i wyróżnienia.

Jak co roku społeczność akademicką uroczyście powitał Rektor dr hab. Robert Tomanek, prof. UE, który podsumował mijający rok.

Następnie Rektor, w asyście Prorektor ds. Nauki i Kadry Akademickiej dr hab. Barbary Kos, prof. UE, uroczyście wręczył 44 nauczycielom akademickim granty rektorskie przyznawane za wybitne osiągnięcia naukowe. Więcej informacji

W tym roku dodatkowo przyznana została nagroda za "pozyskanie finansowania dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w konkursie zewnętrznym". Władze uczelni wręczyły także 11 wyróżnień pracownikom naukowo-dydaktycznym za szczególne aktywności w roku 2019.

W kolejnej części spotkania odbył się koncert kolęd w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz występ Kapeli wraz z grupą dziecięcą Zespołu Pieśni i Tańca "Silesianie". Następnie ks. proboszcz parafii pw. Opatrzności Bożej w Katowicach-Zawodziu Leszek Czernecki pobłogosławił opłatki i skierował kilka słów do społeczności akademickiej.

Pod koniec spotkania rektor złożył wszystkim życzenia i zaprosił do dzielenia się opłatkiem.