Sukcesy Uczelni na meczu szachowym

W dniach 25-29 września we Lwowie odbył się szachowy, akademicki mecz międzypaństwowy Ukraina - Polska.

Polskę reprezentowało 5 najlepszych zespołów z Akademickich Mistrzostw Polski. Przeciwnikami było 5 najlepszych uczelni z Ukrainy (Lwów, Kijów, Tarnopol, Odessa, Donieck). Uniwersytet Ekonomiczny zajął 5 miejsce w stawce 10 zespołów. Najlepszy wynik osiągnął Eneasz Wiewióra (I rok Zarządzania), który uzyskał najlepszy wynik indywidualny w cały turnieju, 5 punktów z 5 partii.

Podczas meczu obecni byli również:

• Dominik Wowniuk - Wicekonsul z Konsulatu Generalnego RP we Lwowie
  • Andrzej Matusiak - Wiceprezes Polskiego Związku Szachowego
  • Łukasz Turlej - Członek Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego.

Mecz był finansowany w całości przez Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego oraz Ukraińską Federację Sportu Akademickiego.

Nasza drużyna szachowa jest od paru lat dominującym sportem na Uniwersytecie Ekonomicznym. W znaczym stopniu przyczyniają się do tego coroczne turnieje szachowe dla kandydatów o puchar rektora, w których dla trzech najlepszych zawodników wypłacane sa stypendia rektorskie już na I roku studiów.

1 października studia na Uniwersytecie Ekonomicznym rozpoczął najlepszy sportowiec w historii uczelni, arcymistrz Dariusz Świercz, aktualny Mistrz Świata w Szachach do lat 18 (2012), Mistrz Świata do lat 20 z 2011 roku, członek Kadry Narodowej.

Adrian Kastelik

po prawej Eneasz Wiewióra

od prawej Andrzej Matusiak i Dominik Wowniuk

od lewej: Piotr Piesik, Lidia Janik, Radosław Barski, Anna Warakomska, Łukasz Turlej