Tak przekonywaliśmy do "Studiowania w Katowicach"

W październiku 2017 r. pracownicy i studenci naszej Alma Mater odwiedzili 5 miast w Polsce, zachęcając do studiowania w wyjątkowym ośrodku akademickim, jakim są Katowice. Mobilne "Miasteczko Akademickie" cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i z pewnością przekonało kandydatów do "Studiowania w Katowicach"!


"Studiuj w Katowicach" to wspólna akcja Urzędu Miasta Katowice i katowickich uczelni tj. Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Wychowania Fizycznego, Politechniki Śląskiej, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Śląskiego i oczywiście Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Mobilne "Miasteczko Akademickie" miało na celu połączenie punktów informacyjnych najlepszych uczelni publicznych w Katowicach w centrum miasta, tak, by zjednoczyć w strefie jak najwięcej uczniów szkół średnich, a szczególnie maturzystów gotowych do rozpoczęcia kariery naukowej w stolicy Górnego Śląska.

Odwiedziliśmy 5 urokliwych miast: Bielsko Biała, Tarnów, Radomsko, Strzelce Opolskie i Brzeg  i spędziliśmy 5 dni na rozmowach z przyszłymi studentami.

W naszym namiocie najczęściej padały pytania o kierunki: Ekonomia, Logistyka i Dziennikarstwo, ale zdarzały się również pytania na temat studiów podyplomowych, czy programów dla dzieci i osób 50+. Kształcimy przez całe życie, dlatego ofertą dydaktyczną byli zainteresowani zarówno najmłodsi, jak i starsi mieszkańcy odwiedzanych przez nas miast. 

Zdecydowanie największą popularnością cieszyło się nasze "koło fortuny" - atrakcja w ramach której każdy zainteresowany mógł zakręcić kołem, wylosować pytanie z zakresu: ekonomii, wiedzy o Uniwersytecie Ekonomicznym i mieście Katowice, a po udzieleniu dobrej odpowiedzi zdobyć atrakcyjne nagrody sygnowane logo UE Katowice. Pracownicy wraz z studentami, reprezentującymi organizacje studenckie: Parlament Studencki i Paneuropa, sprawdzali wiedzę przyszłych kandydatów, a także przedstawiali atrakcyjną ofertę Uczelni, po której absolwenci znajdują najszybciej pracę. Każdy uczestnik chciał zakręcić kołem fortuny i wygrać atrakcyjne gadżety, promujące nasz Uniwersytet, a także spotkać się z nami w kolejnym roku.

W miastach pojawiliśmy się nie tylko osobiście - wydarzenie promowane było również w uczelnianych mediach społecznościowych. Przez relacje na Instagramie i Snapchacie zachęcaliśmy kandydatów do spotkania z nami, a także na bieżąco pokazywaliśmy przebieg akcji. Wydarzenie było również relacjonowane na żywo dzięki najnowszej opcji w aplikacji Instagram. Dzięki naszej aktywności w mediach społecznościowych przyszli kandydaci mogli towarzyszyć nam w wyjazdach nie wychodząc z domu! Wielu kandydatów zachęciliśmy do obserwowania nas w mediach społecznościowych, a niektórych skłoniliśmy do wysyłania nam zdjęć i filmików z wydarzenia.

Zwieńczeniem akcji były filmowe relacje z poszczególnych miast: 

Więcej informacji: https://www.facebook.com/studiujwkatowicach/