Test Wiedzy Ekonomicznej 2019 [relacja]

Parlament Studencki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Forum Uczelni Ekonomicznych serdecznie dziękują wszystkim studentom za udział w drugiej edycji Testu Wiedzy Ekonomicznej. Wydarzenie zorganizowane zostało pod patronatem miasta Katowice oraz JM Rektora naszej Uczelni dr hab. Roberta Tomanka, prof. UE, który uroczyście przywitał uczestników TWE.

21 listopada na UE Katowice zorganizowano I etap Testu Wiedzy Ekonomicznej - międzyuczelnianego projektu powstałego w ramach Forum Uczelni Ekonomicznych, zrzeszających pięć największych publicznych uczelni ekonomicznych w Polsce. Na każdej z nich (Katowice, Kraków, Wrocław Poznań oraz Warszawa) odbył się I etap Testu. W Teście wzięli udział studenci I lub II stopnia (dowolnej uczelni w Polsce), którzy zapisali się za pomocą formularza zgłoszeniowego.

Zadaniem testu jest sprawdzenie wiedzy z zakresu szeroko pojętej ekonomii za pomocą aplikacji Kahoot. Piątka najlepszych studentów z każdego I etapu wyjedzie do Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie podczas Finału (14-15 grudnia 2019 r.) zawalczy o wyjątkowe nagrody. Moduły, z których zostanie sprawdzona wiedza: ekonomia, finanse, MSG, bankowość oraz marketing i zarządzanie.

Finaliści I etapu Testu na naszym Uniwersytecie to: Marcin Mrowiec, Jacek Misztal, Mateusz Szkucik, Sema Karol oraz Mateusz Duda. Gratulujemy!