Życzenia świąteczne

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2018 to okazja do życzeń, ale też refleksji. Wielu z nas, o ile nie każdy, wraca do przeszłości, podsumowujemy kończący się rok, myślimy o przyszłości. Podmuchom zimowego wiatru towarzyszą ciepłe myśli o najbliższych, o rodzinie. Także tej naszej rodzinie akademickiej, rodzinie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. A w tej rodzinie przywitajmy i ugośćmy w ten szczególny czas zwłaszcza tych, którzy są gośćmi w naszym kraju. Niech dla nich Święta Bożego Narodzenia będą wyjątkowym czasem, kojarzącym się zawsze z pięknem i serdecznością Polski oraz naszego Uniwersytetu.

Chciałbym nam wszystkim zadedykować słowa wielkiego polskiego poety, Cypriana Kamila Norwida z wiersza "Opłatek":

"Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie."

Połammy się tym chlebem - symbolem, niech pokój zstąpi na nas w ten świąteczny czas.

Niech będą to Radosne Święta - Święta Bożego Narodzenia.

Niech nowy rok, rok 2018, będzie dla nas szczęśliwy.

Robert Tomanek - rektor