XII Europejski Kongres Finansowy w Sopocie

Serdecznie zapraszamy do udziału w rozpoczynającym się 6 czerwca 2022 r. w Sopocie Europejskim Kongresie Finansowym, jednym z największych kongresów finansowych i gospodarczych w Polsce. Partnerem Akademickim Kongresu jest Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. W konferencji weźmie udział dr hab. Robert Wolny, prof. UE, Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem.

Sopot ponownie stanie się na trzy dni miejscem, w którym społeczność Europejskiego Kongresu Finansowego zmierzy się z aktualnymi i kluczowymi wyzwaniami stojącymi przed krajowymi i europejskimi finansami i gospodarką.

Społeczność EKF

Społeczność EKF stanowi ponad 1500 przedstawicieli biznesu, instytucji finansowych, środowiska akademickiego oraz konsultingu i kancelarii prawnych, w tym prezesów i członków zarządów największych instytucji finansowych, ponad 150 panelistów z Polski i zagranicy zaproszonych do współtworzenia tegorocznego programu, 150 przedstawicieli mediów oraz 90 studentów i doktorantów z polskich i zagranicznych uczelni biorących udział w Kongresie w ramach trwającej wraz z Kongresem Akademii EKF.

Tematyka Kongresu

W tym roku w obliczu militarnej agresji Rosji u granic UE nadszedł czas, by EKF dyskutował o finansach dla wartości, dla wolności, demokracji i międzynarodowej solidarności. Tematy związane z ryzykiem wojny, konsekwencjami sankcji oraz koniecznością odbudowy zrujnowanej wojną gospodarki Ukrainy znajdą swoje odzwierciedlenie podczas sesji kongresowych. Na Kongresie gościć będziemy przedstawicieli władz finansowych Ukrainy oraz instytucji finansowych i rozwojowych z demokratycznego świata oraz wielu krajowych i zagranicznych ekspertów.

Główne obszary tematyczne tegorocznej, dwunastej edycji Kongresu obejmą m.in.:

 • stymulowanie wzrostu inwestycji prywatnych i atrakcyjności rynku kapitałowego
 • wyzwania w dobie wysokiej inflacji i niepewnego wzrostu
 • odpowiedzialne wdrażanie ESG
 • cyberbezpieczeństwo i wyzwania cyfryzacji
 • wiarygodność waluty i stabilność systemu finansowego
 • relacje pomiędzy instytucjami finansowymi i ich klientami.

W programie

 • Debata Prezesów - mapa wyzwań przed sektorem bankowym
 • Makroekonomiczny okrągły stół EKF – mapa wyzwań 2022-2024
 • Technologiczny okrągły stół EKF – mapa wyzwań dla sektora bankowego 2022-2024
 • Ryzyko bankowe – mapa wyzwań dla sektora bankowego. Okrągły stół CRO.
 • Debata oksfordzka Akademii EFC

Zapisy

Dla przedstawicieli środowiska akademickiego przygotowaliśmy specjalną ofertę rabatu w wysokości 80% opłaty podstawowej. Cena uwzględniająca rabat wynosi 730 zł netto. Aby zgłosić uczestnictwo i dokonać rejestracji zapraszamy na stronę. W formularzu rejestracyjnym w miejscu "Status uczestnika" prosimy wybrać opcję "Partner" i wpisanie hasła NAUKA-2022EK

Szczegółowy program wydarzenia oraz rejestracja na stronie Kongresu: www.efcongress.com