Przejdź do menu Przejdź do treści

Tydzień Integracyjny dla studentów zagranicznych

W semestrze zimowym roku akademickiego 2023/2024 nasza Uczelnia przywita blisko 200 studentów zagranicznych z ponad 33 krajów. Tradycyjnie, Welcome Point, organizuje dla nich Tydzień Integracyjny, który w tym roku odbędzie się w dniach 25-29 września br.

Podczas pierwszych dni w Polsce studenci rozpoczynający naukę na studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz studenci z wymiany międzynarodowej Erasmus+  będą mieli okazję poznać Uniwersytet, miasto Katowice i okoliczne atrakcje turystyczne.

W ramach programu zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń, m.in.: warsztaty języka polskiego, gry integracyjne, czy zwiedzanie miasta. Poszczególne spotkania będą odbywały się w różnych miejscach na terenie Uczelni oraz całego miasta. Studenci odwiedzą między innymi Muzeum Śląskie i Planetarium w Chorzowie, zwiedzą także historyczną dzielnicę Katowic: "Janów-Nikiszowiec".

W ostatnim dniu odbędzie się Global Village - spotkanie polskich i zagranicznych studentów, podczas którego będą mogli oni spróbować tradycyjnych potraw, napojów oraz poznać kulturę innych krajów. Zapraszamy serdecznie wszystkich zagranicznych studentów zarówno długoterminowych oraz krótkoterminowych do udziału w tym wydarzeniu.

Tydzień Integracyjny, który odbędzie się w dniach 25-29 września br. realizowany jest przez Biuro Internacjonalizacji we współpracy z Biurem Współpracy Międzynarodowej przy aktywnym zaangażowaniu polskich i zagranicznych studentów "Uni Buddies" wspierających organizację wydarzeń w Welcome Point i opiekujących się swoimi rówieśnikami z różnych krajów podczas ich studiów w Polsce. Zapraszamy do śledzenia na bieżąco relacji z Tygodnia Integracyjnego na Instagramie Welcome Point.  

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca