Akademia Biznesu pt. "Jak skutecznie analizować i rozwijać swoje pomysły biznesowe z wykorzystaniem modelu Canvas i metody Lean Startup" [ruszyły zapisy]

15 czerwca 2023 r., o godz. 12:00 w 418A odbędzie się 102. wydarzenie organizowane przez Centrum Karier i Współpracy z Absolwentami w ramach "Akademii Biznesu". Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Keywords Studios (Sperasoft Poland Sp. z o.o. Oddział w Katowicach).

Szkolenie przeznaczone jest dla początkujących przedsiębiorców i tych, którzy szukają sposobów na ulepszenie swoich pomysłów biznesowych.

Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w narzędzia i techniki umożliwiające obiektywną analizę pomysłów biznesowych, ich testowanie i ulepszanie pod kątem tworzenia skutecznego modelu biznesowego, aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby rynku i zmieniającą się sytuację.

Wprowadzenie (~20 min.)

• Definicja instrumentów doskonalenia pomysłów biznesowych;
  • Cel wykładu;
  • Krótki opis tego, czego uczestnicy się nauczą.

Analiza potrzeb rynku (~20 min.)

• Pozyskiwanie informacji o potencjalnych klientach i ich potrzebach;
  • Analiza konkurencji;
  • Określanie unikalnej wartości, jaką może zaoferować dany pomysł.

Model biznesowy Canvas (~1 h)

• Wprowadzenie do modelu Canvas;
  • Krok po kroku tworzenie modelu;
  • Przykłady zastosowania modelu w rzeczywistych pomysłach biznesowych.

Testowanie i ulepszanie pomysłu (~1 h)

• Wprowadzenie do metody Lean Startup;
  • Minimum Viable Product i jego znaczenie;
  • Testowanie i ulepszanie pomysłu z wykorzystaniem metody Lean Startup.

Podsumowanie i wnioski (~20 min.)

• Podsumowanie omówionych instrumentów;
  • Wnioski i rady dotyczące stosowania instrumentów w praktyce;
  • Pytania i odpowiedzi.

Uczestnicy szkolenia:

• zdobędą wiedzę nt. modelu biznesowego Canvas, metody Lean Startup, koncepcji MVP,
  • umiejętność: analizy potrzeb rynku, tworzenia modelu biznesowego, testowania i ulepszania pomysłów, podejmowania świadomych decyzji biznesowych,
  • kompetencje społeczne tj.: klarowne i skuteczne wyrażanie pomysłów biznesowych, adaptacja pomysłów do potrzeb rynku.

Organizator

Centrum Karier i Współpracy z Absolwentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Szkolenie poprowadzi

Szymon Cipielewski - Player Support Project Manager. Project Manager z ponad 15-letnim stażem w branży gier video. Specjalista w obszarze budowania szytych na miarę rozwiązań obsługi klienta. Pracował z międzynarodowymi zespołami wspierającymi zarówno najbardziej rozpoznawalnych klientów z całego świata, jak i niezależne zespoły wydające swoje pierwsze gry.

Gdzie odbędzie się wydarzenie?

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
ul. Bogucicka 3
budynek: A; 418A

Więcej informacji

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, Obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy.

Formularz służy do organizacji spotkania a dane osobowe, które są przez uczestników podawane celem udziału w spotkaniu, będą przetwarzane do tychże celów przez organizatora – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Z odpowiednią klauzulą informacyjną RODO Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach można się zapoznać u administratora, na stronie internetowej administratora oraz w Biuletynie Informacji Publicznej administratora: bip.ue.katowice.pl/klauzule-informacyjne-rodo.html

Niniejsze wydarzenie może być rejestrowane/nagrywane przez Organizatorów. Podczas niniejszego wydarzenia mogą być robione zdjęcia. Ww. nagrania i zdjęcia mogą być następnie publikowane na stronach Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Keywords Studios (Sperasoft Poland Sp. z o.o. Oddział w Katowicach) w ramach sprawozdania/relacji z wydarzenia. Uczestnicząc w wydarzeniu wyrażają Państwo zgodę na publikowanie wizerunku.

Uczestnicy, godząc się na udział w wydarzeniu, akceptują jego zasady.