Przejdź do menu Przejdź do treści

Fantastyczne wyniki naszych lekkoatletów na Akademickich Mistrzostwach Polski w Poznaniu

Na odbywających się w Poznaniu w dniach 19-22 maja 2022 r. Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce studenci naszej Uczelni pokazali się z bardzo dobrej strony zdobywając wysokie miejsca!

Najlepszy wynik uzyskał Przemysław Kozłowski, który w biegu na 200 m został Akademickim Wicemistrzem Polski, przegrywając tylko z Damianem Trzaską, a pozostawiając w pokonanym polu Mistrza olimpijskiego z Tokio - Kajetana Duszyńskiego.

Drugi z naszych reprezentantów, Bartłomiej Taradaj zdobył w tym biegu brązowy medal w Typie USP, co zaowocowało VI miejscem w klasyfikacji generalnej.

Bardzo dobre wyniki osiągnęli również sprinterzy w sztafecie 4x100m, zdobywając srebrny medal w Typie Uczelni Społeczno-Przyrodniczych, który dał im VI miejsce w Klasyfikacji Generalnej AMP.

Na tych zawodach Przemysław Kozłowski w biegu na 100m został czwartym sprinterem w kraju i zdobył srebrny medal w Typie USP. Dodatkowo nasi lekkoatleci zdobyli jeszcze kilka medali w Typie USP co dało nam brązowy medal w klasyfikacji drużynowej.

Gratulujemy wspaniałych wyników zawodnikom i trenerowi Eugeniuszowi Bronderowi.