I Telemost Matrioszki z Uniwersytetem Medycznym w Smoleńsku za nami

Z inicjatywy strony rosyjskiej studenci, doktoranci, słuchacze UTW i wykładowcy UE mieli możliwość uczestniczenia w wykładzie prof. Анна Алферова, dotyczącym nauczania języka rosyjskiego obcokrajowców.

Obrazek przedstawia uczestników I Telemostu Matrioszki.

Warsztaty w ramach Pierwszego Telemostu z Uniwersytetem Medycznym ze Smoleńska kierowane są do studentów, wykładowców i wszystkich osób zainteresowanych nauką języka rosyjskiego.

Wykład poprowadziła prof. Анна Николаевна Алферова (Uniwersytet Medyczny w Smoleńsku).

Głównym punktem wydarzenia było interdyscyplinarne wystąpienie w języku rosyjskim prof. zw. dr hab. inż. Jacka Szołtyska Kierownika Katedry Logistyki Społecznej.

Przedstawiciele obu Uczelni zadeklarowali chęć współpracy. Zaplanowano też kolejny telemost, który odbędzie się już jesienią tego roku.

Członkowie Koła w przyszłości z chęcią poszerzą dotychczasową współpracę gościnnym zaproszeniem strony rosyjskiej do udziału w kursach językowych, połączonych ze zwiedzaniem stolicy FR Moskwy.

Więcej o wydarzeniu.