Przejdź do menu Przejdź do treści

Katowice Service Jam 2016

W dniach od 26 do 28 lutego 2016 r. ponad 100 miast na całym świecie jest gospodarzem szóstych spotkań w ramach Global Service Jam. W Katowicach uczestnicy spotykają się na Uniwersytecie Ekonomicznym i będą angażować się w zespołową pracę nad wyzwaniami, żeby wymyślić innowacyjne rozwiązania.

W trakcie spotkań zachęca się do eksperymentowania i kreatywnego myślenia. Uczestnicy spotykają się bez własnego zespołu, bez pomysłu na rozwiązanie i poznają temat, który jest motywem przewodnim w projektowaniu nowego świata. Wydarzenia w ramach Global Service Jam organizowane są na arenie międzynarodowej w ten sam weekend. Wszystkie mają ten sam wyjściowy temat i lokalne wyniki prac są publikowane na centralnej platformie. Zespoły te będą miały 48 godzin, aby zgłębić obszar problemowy, znaleźć pomysły, stworzyć i przetestować prototypy oraz zaprezentować swoje projekty. 

Co się wydarzy w weekend?

Uczestnicy z rożnych środowisk utworzą interdyscyplinarne zespoły do pracy nad rozwiązaniami na postawione wyzwanie. Będą one mogły tworzyć produkty, usługi, oprogramowanie, kampanie... Moderatorzy pomogą zespołom osiągnąć swoje cele i przeobrazić ich zbiorowe wyobrażenia o rozwiązaniu w rzeczywistość. Wyznaczane będą kolejne zadania, które pomogą zespołom w przejściu przez proces zgodny z metodyką Design Thinking.

Kto będzie uczestniczyć?

Każdy jest mile widziany – projektanci usług, architekci, doktoranci, nauczyciele i naukowcy, ludzie biznesu, artyści, studenci, matki... Każdy może dołączyć do tego wydarzenia – uważamy, że im większa różnorodność, tym bardziej interesujące wyniki. W tym roku szczególnie zapraszamy przedstawicieli świata nauki.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Formularz rejestracyjny: www.fundacjair.pl/inicjatywy-fundacji/katowice-service-jam-2016 
Zgłoszenia można nadsyłać do niedzieli 21 lutego 2016 r. do godziny 19.00.

Jakie korzyści zyskają uczestnicy?

W ciągu zaledwie 48 godzin zróżnicowane grono przyjaciół, jak i nieznajomych, będziecie miało okazję zaprojektować nową usługę i przedstawić ją reszcie świata. Podczas Katowice Service Jam 2016 uczestnicy wypróbują metody kreatywnej pracy skupiając się na potrzebach przyszłych klientów i odbiorców, wypracują prototypy rozwiązań i poznają świetnych ludzi. Biorąc udział w wydarzeniu:

  • Dowiesz się więcej o podejściu do projektowania usług opartym na rozwiązywaniu konkretnych problemów.
  • Zdobędziesz ogromny ładunek nowych pomysłów i metod pracy.
  • Poznasz wielu fajnych ludzi z różnym doświadczeniem.
  • Twoja praca i pomysły zostaną przeanalizowane przez kolegów i przedstawione światu, w którym mogą być dostrzeżone przez potencjalnych klientów, pracodawców lub osoby, które mogłyby je wdrożyć.
  • Będziesz miał okazję zaprojektować coś, co może stać się prawdziwym biznesem.
  • Na pewno będziesz się świetnie bawić.

Kto organizuje to wydarzenie w Katowicach?

W Katowicach wydarzenie organizuje Fundacja na rzecz Inteligentnego Rozwoju wraz z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej oraz SPIN-US Sp. z o. o. (spółka celowa do komercjalizacji wiedzy Uniwersytetu Śląskiego).

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3