Konkurs Three Minute Thesis®(3MT)

Three Minute Thesis® (3MT®) to ogólnoświatowy konkurs z zakresu komunikacji naukowej na licencji The University of Queensland. W tym roku po raz drugi okazję do udziału w konkursie mają doktoranci wszystkich śląskich uczelni.

3MT® jest wydarzeniem całkowicie otwartym dla publiczności. Do konkursu mogą zgłaszać się doktoranci wszystkich dyscyplin, zarówno o profilach technicznych jak i humanistycznych. Wydarzenie umożliwia przybliżenia publiczności szerokiej gamy zagadnień naukowych, jak również jest zachętą dla młodzieży do studiowania różnorodnych kierunków, które oferują śląskie uczelnie.

Organizatorami konkursu są Politechnika Śląska, Centrum Popularyzacji Nauki oraz Uczelniana Rada Samorządu Doktorantów.

Konkurs odbędzie się w Gliwicach na terenie Politechniki Śląskiej.

W dniu 7 listopada 2020 w Centrum Popularyzacji Nauki PŚ będą miały miejsce eliminacje.

Finał konkursu zaplanowany jest na 20 listopada 2020 r. w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Regulamin oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie.