Kwietniowe telemosty z Matrioszką

W kwietniu odbyły się dwa telemosty z Matrioszką. 21 kwietnia miało miejsce spotkanie z rusycystką Mariną Kostrikovą na temat "Dialekty w języku rosyjskim", a 28 kwietnia zorganizowano telemost z Kaliningradem z okazji Tygodnia kultury i języka polskiego w rosyjskim Gimnazjum Nr 40.

Kwietniowe telemosty z Matrioszką

W spotkaniu brali udział uczniowie, uczący się języka polskiego jako obcego i ich nauczyciele, a także przedstawiciel dyrekcji, nasi studenci wraz z opiekunem Koła.

Członkowie Koła przedstawili kilka prezentacji w języku polskim i rosyjskim, które spotkały się z dużym uznaniem odbiorców. Przygotowany przez studentów bogaty program o Śląsku, historii, kulturze i o języku tego regionu, a także o atrakcyjnych miejscach w okolicy, nie tylko wzbogacił Tydzień języka polskiego w Kaliningradzie, ale też zmotywował obie strony do aktywnego zdobywania umiejętności językowych, wiedzy i nowych doświadczeń.

W telemoście wystąpiło ośmiu naszych studentów z pierwszego i drugiego roku różnych kierunków, ich prezentacje zostaną udostępnione rosyjskim uczniom jako materiał dydaktyczno-realioznawczy.