Orientation Week dla zagranicznych studentów

Studenci zagraniczni rozpoczęli dzisiaj Orientation Week. W tym semestrze gościmy 45 nowo przybyłych studentów zagranicznych z 20 krajów m.in. Korei Południowej, Kolumbii i Tajwanu. W dniach 11-17 lutego podczas Orientation Week poznają uczelnię, region, a także polską kulturę i kuchnię. Łącznie w tym semestrze będzie studiować na naszej uczelni ponad 100 obcokrajowców.

W poniedziałek studentów powitał Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy Międzynarodowej i Marketingu Prof. UE dr hab. Sławomir Smyczek, przedstawiciele Biura Programów i Współpracy Międzynarodowej oraz Zespołu Promocji Zagranicznej.

Cały tydzień adaptacyjny organizowany przez organizację studencką ESN UE Katowice będzie obfitował w liczne atrakcje. Główym punktem tygodnia będzie Wioska Globalna, podczas której każdy kraj zaprezentuje narodowe potrawy, napoje, tańce czy piosenki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.