Rekrutacja na Transekonomik 2022/2023

Chciałbyś sprawdzić jak studiuje się na innych polskich uczelniach ekonomicznych? Chcesz poczuć klimat Erasmusa nie opuszczając granic naszego kraju? Jeśli odpowiedziałeś na któreś z pytań twierdząco projekt Transekonomik jest właśnie dla Ciebie! Rekrutacja do programu trwa od 23 maja do 13 czerwca.

Transekonomik to program międzysemestralnej wymiany studenckiej odbywający się między 5 uczelniami ekonomicznymi w Polsce. Umożliwia on uczelniom wysłanie 8 studentów co semestr do pozostałych uczelni partnerskich. Dzięki temu studenci mogą doświadczyć specyfiki studiów na innej uczelni ekonomicznej. Mają oni możliwość edukacji u innej kadry naukowej niż na uczelni macierzystej, co sprzyja dyfuzji wiedzy.

Zapraszamy studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach do skorzystania z możliwości spędzenia jednego semestru studiów w partnerskich uczelniach ekonomicznych w kraju.

Dzięki współpracy Parlamentu Studenckiego z samorządami innych uczelni ekonomicznych zrzeszonych w Forum Uczelni Ekonomicznych już dziś możesz sprawdzić jak studiuje się w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu czy Warszawie:

Program wymiany dotyczy studentów wszystkich kierunków studiów i jest realizowany w oparciu o indywidualną ścieżkę edukacyjną. Każdy student może skorzystać z wymiany raz w trakcie trwania każdego stopnia studiów.

Więcej informacji na temat programu i rekrutacji: facebook.com/transekonomik

Szczegółowe informacje nt. naboru na rok 2022/2023 na stronie: www.ue.katowice.pl/studenci/transekonomik