Seria wydarzeń poświęconych tematom związanym z karierą i rozwojem zawodowym, z udziałem ekspertów z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach

W maju oraz w czerwcu 2023 r. odbył się cykl spotkań z ekspertami z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach. Spotkania były dedykowane studentom zarówno pierwszego, jak i drugiego stopnia na kierunku Zarządzanie. Organizacją tego wydarzenia zajęli się pracownicy Katedry Zarządzania Zasobami Ludzkimi, w tym dr Łucja Waligóra, mgr Krzysztof Wąsek i mgr Daniel Gajda.

Podczas tych spotkań poruszono następujące tematy:

• 11 maja 2023 r. - "Sprawdź czy jesteś przedsiębiorczy? – planszowa gra biznesowa", prowadzący: Bogdan Wołowczyk, Magdalena Wrzecion;

• 15 maja 2023 r. - "Formy wsparcia dla osób młodych proponowane przez urzędy pracy", prowadząca: Magdalena Kempa;

• 29 maja 2023 r. - "Podatki w firmie i składki ZUS", prowadząca: Magdalena Kempa;

• 01 czerwca 2023 r. - "Predyspozycje osobowościowe w kontekście powodzenia w prowadzeniu własnego biznesu (zakres tematyczny: psychologiczne aspekty przedsiębiorczości, cechy sprzyjające i utrudniające działania przedsiębiorcze, ocena wybranych kompetencji przedsiębiorczych)", prowadząca:Magdalena Wrzecion.

Spotkania te miały na celu dostarczenie studentom informacji i wsparcia w ich ścieżce zawodowej.