Sportowcy UE Katowice znowu najlepsi wśród wszystkich uczelni ekonomicznych w Polsce

Po podliczeniu punktacji generalnej wszystkich imprez w ramach Akademickich Mistrzostw Polski nasz Uniwersytet okazał się bezkonkurencyjny wśród wszystkich uczelni ekonomicznych w Polsce. Pokonaliśmy wszystkie uczelnie publiczne (drugie miejsce w tej klasyfikacji zdobył UE Kraków), jak i niepubliczne (ALK Warszawa na 4 miejscu).

Podkreślić należy, że wygraliśmy tę klasyfikację po raz siódmy z rzędu. Wielki sukces naszych sportowców został osiągnięty wysiłkiem studentów, trenerów oraz osób, które pomagały w organizacji imprez na Śląsku oraz w wyjazdach na terenie całego kraju. Startowaliśmy w: Lublinie, Rzeszowie, Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Spytkowicach, Wilkasach, Poznaniu, Zakopanem, Legnicy, Opolu, Sopocie oraz wielu innych miejscach, w których głośno było o naszych sportowcach.

Osiągniecia

• Najlepsze wyniki osiągnęła drużyna w lekkiej atletyce z multimedalistą Przemysławem Kozłowskim na czele. Przemek zdobył srebrny medal w klasyfikacji generalnej AMP w biegu na 200 metrów i srebrny medal w klasyfikacji USP, 4 miejsce w klasyfikacji generalnej i srebro w typie USP na 100 metrów, oraz szóste miejsce w klasyfikacji generalnej i srebrny medal w typie USP w sztafecie 4x100 metrów z B. Taradajem, M. Woźniakiem i J. Kozłowskim w składzie.
  • Po raz piąty z rzędu w finałach AMP wystartowały nasze panie w piłce ręcznej i zdobyły złote medale w typie USP. Wyróżniające się zawodniczki naszej drużyny to: W. Kosmowska, M. Reichel, A. Mazurczyk, J. Pawłowska.
  • Nasi tenisiści stołowi M. Balcerzak i G. Felkel, A. Piątek i J. Skorupa uplasowali się na szóstym miejscu w Polsce zdobywając jednocześnie  złoty medal w klasyfikacji USP.
  • Także szóste miejsce w klasyfikacji generalnej zajęły kolarki górskie, zdobywając równocześnie srebrny medal w klasyfikacji USP.  Startowały w składzie : E. Gębicka, D. Janota i O. Geppert.
  • W biegach przełajowych Karolina Porębska zdobyła brązowy medal zarówno w biegu indywidualnym jak i drużynowym w klasyfikacji USP.
  • Piłkarze nożni w finale centralnym na boiskach w Stężycy wywalczyli 9 miejsce w Polsce i zdobyli srebrny medal w klasyfikacji USP. Wyróżnili się D. Dudek, J. Krakowiak, P. Orylski, A. Hime li M. Franc.
  • Tenisiści ziemni w turnieju finałowym AMP w Sopocie wywalczyli brązowy medal w typie USP. Drużyna występowała w składzie : P. Duszowicz, J. Listek, M. Mol i R. Kołakowski.
  • Brązowy medal w typie USP zdobyły na AMP w narciarstwie nasze zawodniczki w składzie: J. Heczko, A. Kolka, D. Janota i D. Górecka.
  • Brązowy medal w typie USP zdobyli również A. Szymczak i F. Zabielny w centralnym finale AMP w siatkówce plażowej. W tym roku obaj w finałach startowali po raz trzeci z rzędu.
  • Jednocześnie zdobyliśmy wiele czwartych, piątych i szóstych miejsc, kiedy ocieraliśmy się o medale, ale zabrakło odrobiny szczęścia, np. w trójboju siłowym, szermierce czy strzelectwie. Należy podkreślić, że postawa naszych zawodniczek i zawodników zawsze cechuje się sportową walką w duch fair play, z poszanowaniem przeciwników.

Trenerzy którzy przyczynili się do tych niewątpliwie dużych osiągnięć sportowych to: Eugeniusz Bronder, Barbara Brachacka, Mirosław Orczyk, Agnieszka Zaucha-Zagała, Paulina Bałtrukiewicz, Jacek Listek i całe grono trenerów i nauczycieli pracujących w CWFiS Uniwersytu Ekonomicznego Katowice.

Klasyfikacja generalna AMP – uczelnie ekonomiczne:

1. UE Katowice- 1230,0 pkt
  2. UE Kraków – 1189,5 pkt