Spotkanie studentów kierunków studiów Przedsiębiorczość i Finanse oraz International Business z praktykiem

18 stycznia 2024 r. na zajęciach dydaktycznych z przedmiotu "Finanse Międzynarodowe Przedsiębiorstw" studenci 1-go semestru studiów stacjonarnych II-go stopnia na kierunku: Przedsiębiorczość i Finanse, mieli możliwość wysłuchania bardzo interesującego wykładu pod tytułem: "Praktyczne aspekty finansów międzynarodowych przedsiębiorstw na przykładzie krajów afrykańskich". Poprowadził go Pan Marcin Jabłoński – Wiceprezes Izby Gospodarczej Eksporterów i lmporterów w Mysłowicach oraz prywatny inwestor (przedsiębiorca).

Wykład gościnny w murach naszej Alma Mater został poświęcony praktycznym aspektom tej wiedzy. Na wykładzie obecni byli również studenci kierunku International Business wraz z Panią dr hab. Moniką Sulimowską-Formowicz, prof. UE (Katedra Zarządzania Międzynarodowego). Podczas spotkania studenci, z jednej strony, mieli okazję zapoznać się z wysokospecjalistyczną wiedzę ekspercką, z drugiej zaś, mieli okazję do swobodnej rozmowy. Spotkanie sprzyja wzajemnej współpracy między Izbą Gospodarczą Eksporterów i lmporterów w Mysłowicach oraz Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach.

Organizator i moderatorem spotkania był dr hab. Piotr Tworek, prof. UE.