Student kierunku International Business weźmie udział w "IISA 5th Word Championship - Samoens 2023 - Francja"

W dniach 12-15 stycznia br. odbywają się Mistrzostwa Świata w Lodowym Pływaniu "IISA 5th Word Championship - Samoens 2023 - Francja", w których bierze udział nasz Student.

International Ice Swimming Association (IISA) powstało w 2009 roku z wizją uczynienia pływania w lodowatych wodach nowym sportem. Sport ten uprawia się w wodzie o temperaturze 5 stopni Celsjusza lub niższej. Jest to sport ekstremalny o znacznych korzyściach zdrowotnych i psychicznych.

Michał Tomaszowski jest studentem pierwszego roku kierunku International Business na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Od 12 lat jego pasją i stylem życia jest pływanie. Od 2019 roku reprezentuje Kadrę Narodową w Pływaniu na Wodach Otwartych. Jest między innymi 9 krotnym medalistą Mistrzostw Polski, 69 krotnym medalistą Mistrzostw Śląska oraz przepłynął Zatokę Gdańską.

Na Mistrzostwach Świata w Lodowym Pływaniu zmierzy się z dystansami:

• 250 m st. dowolnym,
  • 100 m st. dowolnym,
  • 100 m st. motylkowym,
  • 100 m st. grzbietowym,
  • 50 m st. grzbietowym.

Michała Tomaszowskiego wspierać będą:

• Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach,
  • Urząd Gminy Świerklaniec,