VI edycja Legii Akademickiej

17 stycznia 2023 r. godz. 9:00 w Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach odbędzie się spotkanie szkoleniowe na temat tegorocznego projektu "Legia Akademicka". Studenci będą mieli okazję do zadawania pytań przedstawicielowi Ministerstwa Obrony Narodowej, związane nie tylko z ideą Legii Akademickiej, ale i z innymi alternatywnymi ścieżkami rozwoju, jakie oferuje dzisiaj Wojsko Polskie.

Ochotnicze szkolenie wojskowe studentów "Legia Akademicka", realizuje się w ramach części teoretycznej i praktycznej w celu gromadzenia wyszkolonych zasobów żołnierzy rezerwy na potrzeby uzupełnień osobowych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w korpusach: szeregowych, podoficerów i oficerów,

Do programu mogą przystąpić osoby, które są studentami lub absolwentami uczelni wyższych publicznych oraz niepublicznych (studia dzienne, zaoczne I oraz II stopnia) i posiadają obywatelstwo polskie.

Spotkanie będzie miało miejsce w Auli budynku A, przy ul. Mikołowskiej 72A.

Więcej informacji znajduje się na stronie.