Przejdź do menu Przejdź do treści

Warsztaty studentów Dziennikarstwa w TVP3 Katowice

13 czerwca w Telewizji TVP3 Katowice odbyły się warsztaty telewizyjne, w których udział wzięli studenci pierwszego roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Nasi studenci mieli okazję zobaczyć co znajduje się po drugiej stronie kamery, poznać kulisy powstawania popularnych programów, a nawet spróbować swoich sił, jako prezenterzy, operatorzy, czy realizatorzy.

Warsztaty zorganizowane zostały przez mgr Ilonę Ptak z Katedra Projektowania i Analizy Komunikacji, która z jest także czynną dziennikarką.

Studenci pierwszego roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej mogli zobaczyć jak wygląda produkcja programu telewizyjnego od kuchni. Spróbowali swoich sił jako prezenterzy, czytając na prompterze, odwiedzili studia telewizyjne i ich zaplecze techniczne - poznali na czym polega praca dźwiękowca, wydawcy, kierownika studia czy realizatora audycji. Niektórzy z nich zamienili się na chwilę w operatorów i sprawdzili ile waży telewizyjna kamera. Inni spróbowali swoich sił jako realizatorzy audycji w reżyserce. Nie zabrakło także wizyty w redakcji informacyjnej Aktualności, gdzie na co dzień pracują dziennikarze newsowi, którzy dostarczają najświeższych informacji mieszkańcom regionu. Studenci mieli także okazję popracować na green boxie i zwiedzić archiwum telewizyjne.

W trakcie warsztatów gośćmi specjalnymi, z którymi rozmawiali studenci, byli:

  • Katarzyna Ciesielska (dziennikarka sportowa i prowadząca program "Rodzaj Żeński"),
  • Piotr Trzciński (prezenter, lektor i autor programów m.in. "Trzcina, ryby i grzyby", "Narciarski weekend"),
  • Bartłomiej Jarząb (montażysta filmowy i telewizyjny),
  • Barbara Jendrzejczyk (reportażystka, pracująca m.in. dla programów "Metropuls", "Łowcy pasjonatów" czy "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..."),  
  • Krzysztof Toboła (kierownik archiwum telewizyjnego)
  • oraz Andrzej Chrobak (kierownik studia telewizyjnego).

Mamy nadzieję, że warsztaty w telewizji TVP3 Katowice, która w tym roku obchodzi swoje 65-lecie zapadną studentom na długo w pamięci, a kto wie, może w niedalekiej przyszłości to właśnie ich zobaczymy na szklanym ekranie?

Dołącz do nas

Nasi partnerzy