Wykład on-line dla studentów z udziałem Profesor Cristiny Florio z Uniwersytetu w Weronie [trwają zapisy]

W marcu i kwietniu 2022r. na zaproszenie naszej Uczelni, Kuratora Kierunku Finanse i

Rachunkowość oraz Kolegium Studiów, Profesor Cristina Florio z Uniwersytetu w Weronie

poprowadzi przedmiot swobodnego wyboru "Group Performance Analysis”.

Wykład skierowany jest dla studentów zainteresowanych zagadnieniami z zakresu finansów, w tym analizą finansową przedsiębiorstw działających w grupach międzynarodowych. W szczególności zapraszamy studentów II stopnia z kierunków: Finanse i rachunkowość, Finanse menedżerskie, Przedsiębiorczość i finanse, Ekonomia oraz Finance and Accounting for Business.

Tematyka zajęć obejmuje między innymi zagadnienia związane z grupami przedsiębiorstw, zasadami i praktykami w zakresie rachunkowości grupowej oraz analizę wyników pracy grupy.

Terminy wykładów:

• 08 marca 2022 (wtorek) 15:20 - 17:55
  • 09 marca 2022 (środa) 08:55 - 11:30
  • 21 marca 2022 (poniedziałek) 15:20 - 17:55
  • 04 kwietnia 2022 (poniedziałek) 15:20 - 17:55
  • 11 kwietnia 2022 (poniedziałek) 15:20 - 17:55

Cristina Florio jest profesorem nadzwyczajnym rachunkowości na Uniwersytecie w Weronie od 2019 roku. Wcześniej uzyskała tytuł doktora rachunkowości i administracji biznesowej na tym samym uniwersytecie i pełniła funkcję adiunkta. Była prelegentem na uniwersytetach w Sao Paulo (BR), Portsmouth (UK) i Katowicach (PL). Odbyła wizyty w Karolinie Północnej (NC State University), Tennessee oraz w London Business School (UK). Od 2019 r. koordynuje Laboratorium Dydaktyczne Metodologii Badań Biznesowych na Wydziale Administracji Biznesowej Uniwersytetu w Weronie. Od 2016 r. jest członkiem zespołu ds. zapewnienia jakości studiów magisterskich na kierunku International Economics and Business.
Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na:

• Rachunkowości finansowej i audytu.
  • Zintegrowana sprawozdawczość i ujawnianie informacji wokół skandali związanych ze zrównoważonym rozwojem.
  • Zarządzanie ryzykiem w przedsiębiorstwie.
  • Historia rachunkowości.

Więcej na temat Profesor Cristiny Florio na stronie internetowej Uniwersytetu w Weronie.

Zapisy na zajęcia