Przejdź do menu Przejdź do treści

Wykład otwarty pt. "Private Banking- bankowość dla zamożnych"

Kurator i menedżer kierunku Finanse i rachunkowość serdecznie zapraszają na wykład otwarty pt. "Private Banking- bankowość dla zamożnych", który odbędzie się 29 maja br. w sali 412 A, w godz. 17:10-18:40. Gośćmi wydarzenia będą Paweł Czajkowski, Pricing Engagement Lead oraz Marek Baca, Associate Director, HSBC Global Private Banking & Wealth.

Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się więcej o private bankingu oraz jak ten biznes jest zorganizowany w jednym z największych międzynarodowych banków na świecie. Prelegenci opowiedzą o produktach inwestycyjnych i rozwiązaniach kredytowych dla segmentu najzamożniejszych klientów.

Prelegenci

Paweł Czajkowski - jest specjalistą w dziedzinie produktów inwestycyjnych i zastosowań w nich metod ilościowych. Kieruje zarządzaniem produktami inwestycyjnymi i polityką cenową w HSBC Global Private Banking and Wealth (GBP&W), który obsługuje zamożnych klientów z całego świata. Przed dołączeniem do HSBC, pracował jako menadżer portfeli inwestycyjnych w monachijskiej firmie zarządzającej aktywami Assenagon S.A., gdzie był również odpowiedzialny za koordynację wprowadzania na rynek nowych funduszy. W trakcie swojej kariery zdobył duże doświadczenie w zarządzaniu produktem i inwestycjach ilościowych. Posiada szeroką wiedzę na temat produktów inwestycyjnych we wszystkich klasach aktywów płynnych, w tym akcji, obligacji i walut. Uzyskał tytuł mgr inż. w zakresie matematyki finansowej i nauk aktuarialnych na Uniwersytecie Technicznym w Monachium oraz posiada tytuł CFA® (Chartered Financial Analyst). Biegle posługuje się językiem angielskim, niemieckim i polskim.

Marek Baca - ma ponad dwunastoletnie doświadczenie zawodowe w sektorze finansowym, m.in.: w bankowości (w tym w Private Bankingu), w firmach doradczo-konsultingowych oraz w tradingu. Jest wicedyrektorem w HSBC, gdzie buduje i zarządza modelami inwestycyjnymi. Podczas swojej kariery zawodowej, budował modele ryzyka kredytowego dla globalnych portfeli kredytowych oraz modele ryzyka rynkowego i modele służące do wyceny instrumentów finansowych. Ponadto, dla celów audytowych i kontrolnych, Marek niezależnie walidował modele kredytowe, modele testów warunków skrajnych oraz modele do wyceny opcji managerskich i instrumentów finansowych (w tym instrumentów waniliowych i pochodnych). Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku Finanse i rachunkowość (specjalność Quantitative Asset and Risk Management-ARIMA) i posiada certyfikat Professional Risk Manager (PRM).

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3