Przejdź do menu Przejdź do treści

Koło Naukowe Marketingu "Meritum"

Koło Naukowe Marketingu "Meritum" działa przy Katedrze Badań Rynkowych i Marketingowych.

Opiekunem naukowym koła jest prof. UE dr hab. Zbigniew Spyra, zbigniew.spyra@ue.katowice.pl

W roku akademickim 2023/2024 w skład Zarządu Koła wchodzą:

 • Przewodniczący - mgr Marek Czekajski, meritum@uekat.pl 
 • Wiceprzewodniczący - Marta Krypczyk
 • Sekretarz - Oleksandra Sharovska

Wydarzyło się - "Spotkania z Praktykami" - Revunter - 15.11.2023

W środę 15 listopada odbyło się pierwsze w tym roku akademickim webinarium z cyklu „Spotkania z Praktykami”, podczas którego Pani Magdalena Wolak - Customer Succes Specialist przedstawiła charakter działania narzędzia Revhunter będącego podmiotem spółki INIS Sp.z.o.o oraz równocześnie wchodzącego w skład grupy Digitree Group. Revhunter to narzędzie, które skutecznie generuje i odzyskuje ruch nowych użytkowników oraz domyka porzucone koszyki. Dzięki rozwiązaniom takim, jak Audience Mailing, Retargeting oraz Lead Nurturing przyciąga się do sklepów internetowych nowych klientów.

A oto kilka ciekawostek z webinarium:

 

Cele koła

 • zdobywanie wiedzy merytorycznej i praktycznej z wszelkich dziedzin nauki i życia powiązanych z rynkiem,
 • poszerzanie wiedzy i umiejętności z zakresu marketingu oraz wykorzystania nowych mediów i technologii w marketingu
 • rozwój zdolności menedżerskich, doskonalenie umiejętności pracy zespołowej,
 • popularyzacja marketingu wśród studentów Uniwersytetu Ekonomicznego,
 • promowanie dobrego imienia Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Katedr Marketingowych, koła i jego członków.

Organizacja wyjazdów studyjnych m.in.:

 • Wyjazd do Murcek – „Szlakiem Kolonii Górniczej Murcki” – w celu zapoznania się z zasadami tworzenia oraz zarządzania atrakcjami edukacyjno turystycznymi.
 • Wyjazd do Żywca – zapoznanie się z możliwościami wykorzystania dziedzictwa kulturowego Żywca w strategii promocji i rozwoju miasta.
 • Wyjazd do kopalni Guido – zapoznanie się z unikatowym w skali europejskiej obiektem na Szlaku Zabytków Techniki woj. śląskiego oraz sposobami jego zarządzania i kreowania wizerunku.
 • Wyjazd studyjny do Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych. Wyjazd odbył się na zaproszenie władz Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych.
 • Wyjazd studyjny do Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi – obiektu będącego częścią Szlaku Zabytków Techniki w dniu 27.05.2022;

Członkowie koła w studenckim projekcie od Fundacji DKMS

Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach w dniach 6,7,8 oraz 10 grudnia odbyła się akcja Helpers’ Generation, która polegała na rejestracji potencjalnych dawców szpiku pod patronatem Fundacji DKMS. Jest to ogólnopolski studencki projekt, który od 2013 zrzesza studentów w całej Polsce wokół idei dawstwa szpiku. W tegorocznej edycji projektu wzięło udział ponad 50 uczelni z całej Polski, w tym UE Katowice. W skład liderów koordynujących projekt na naszej Uczelni wchodziła Beata Kropielnicka, Patryk Krawczuk oraz Wiceprzewodniczący Koła Naukowego Marketingu “Meritum” Piotr Królak. Zaangażowanych zostało również wielu innych studentów naszego Uniwersytetu, którzy pomagali liderom, w tym Sekretarz Koła Naukowego Marketingu “Meritum” Oleksandra Sharovska.

Przez cztery bardzo intensywne dni wspólnymi siłami wolontariuszy i liderów udało się zarejestrować 261 potencjalnych dawców szpiku, co dało drugi najlepszy wynik w całej Polsce pod względem ilości zarejestrowanych osób na jednej uczelni. Inicjatywa ta pokazuje, że każdy może zaangażować się w czynienie dobra. Dzięki temu projketowi wiele osób zacieśniło więzi znajomości i zdobyło bardzo cenne doświadczenia na przyszłość. 

Każdy potencjalny zarejestrowany dawca, to być może jedno uratowane ludzkie życie.   

Kontakt:

E-mail: meritum@uekat.pl 

Do góry

Dołącz do nas

Nasi partnerzy