Akademia Zwinnego Lidera 

Kierunek w przygotowaniu, więcej informacji wkrótce.

OPIS STUDIÓW

Studia podyplomowe Akademia Zwinnego Lidera to wyjątkowy program przygotowujący absolwenta do pełnienia roli lidera w samoorganizujących się zespołach, wyposażający lidera w portfel narzędzi, interdyscyplinarną wiedzę i umiejętności oraz praktyczne rozwiązania problemów w pracy zespołów. Program studiów wynika z potrzeby zbudowania portfela wiedzy, doświadczeń i rozwiązań, które doskonale sprawdzają się w dynamicznym otoczeniu. Daje to pewność, że program studiów jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie podejściem zwinnym w zarządzaniu zespołami, charakteryzującym się brakiem scentralizowanej wiedzy i nadzoru menedżerów, a w których kluczowymi wartościami stają się rozwój, zaufanie oraz motywacja.

Celem studiów jest dostarczenie słuchaczom wiedzy i umiejętności w zakresie przywództwa, rozwoju kompetencji menedżerskich, zarządzania zwinnymi projektami,  samoorganizującymi zespołami oraz przygotowanie do prestiżowego, międzynarodowego certyfikatu: Professional Agile Leadership I oraz Professional Scrum Product Owner.

ADRESACI

Studia przeznaczone są w szczególności dla wysoko wyspecjalizowanej i doświadczonej kadry liderów i menedżerów, którzy chcą zdobyć praktyczne umiejętność budowania zwinnych organizacji oraz zarządzania nimi. Osób, które chcą przygotować się do udziału w zwinnej transformacji, wypracować portfel umiejętności przywódczych oraz zdobyć kompetencje w zarządzaniu interdyscyplinarnymi, samoorganizującymi się zespołami, działającymi w warunkach permanentnej zmiany, niepewności oraz ryzyka.

Szczególnie zapraszamy osoby, które chcą przygotować się do certyfikacji Professional Agile Leadership I oraz Professional Scrum Product Owner.

KORZYŚCI

  • Przygotujemy Cię do pracy, jako lidera samoorganizującego się zespołu.

  • Przedstawimy Ci koncepcję pracy zespołowej.
  • Nauczymy Cię, jak tworzyć samoorganizujące się zespoły. Dowiesz się, jak w skuteczny sposób zdobywać zaufanie takiego zespołu oraz jak: adresować potrzeby członków zespołu projektowego, delegować uprawnienia i decyzje.
  • Dostarczymy Ci przegląd praktyk zarządzania zmianą i podpowiemy ci, jak zaprojektować strategię transformacji organizacji w stronę organizacji zwinnej.
  • Zrozumiesz, jak kultura organizacji, wartości wpływają na zdolność organizacji do korzystania ze zwinności, jakie wartości wnosi zwinność organizacji oraz co liderzy mogą zrobić, aby wspierać swoje zespoły, by pomóc im osiągnąć wyższą wydajność.
  • Dowiesz się również, jak zwinność usprawnia efektywność organizacji oraz jak skutecznie stymulować jej rozwój.
  • Weźmiesz udział w licznych warsztatach, w czasie których poznasz metody i narzędzie, takie jak Scrum, czy Agile.
  • Przygotujesz się do prestiżowych, międzynarodowych certyfikatów: Professional Agile Leadership I oraz Professional Scrum Product Owner.
  • Uzyskasz świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.