Artificial intelligence, big data and machine learning - warsztaty dla studentów z udziałem Profesora Rodolfo Baggio z Bocconi University w Mediolanie (3 pkt. ECTS)

W dniach 3-5 listopada 2021 r., na zaproszenie naszej Uczelni, Katedry Teorii Zarządzania i Kierunku Gospodarka Turystyczna oraz Kolegium Studiów, Profesor Rodolfo Baggio z Bocconi University w Mediolanie – znany i ceniony na arenie międzynarodowej naukowiec – poprowadzi warsztaty pt. "Artificial intelligence, big data and machine learning".

Za udział w warsztatach studenci mogą zdobyć 3 pkt. ECTS. Warsztaty (łącznie w liczbie 10 godzin lekcyjnych realizowanych stacjonarnie, maksymalnie dla 25 uczestników), odbywać się będą w dniach:

• 3.11.2021 - 9.50-13.20, Aula CNTI
  • 4.11.2021 - 9.50-12.25, 2/19 CNTI
  • 5.11.2021 - 9.50-12.25, Aula CNTI

Ramowy program:

• Wprowadzenie: Dane, big data i metody analizy
  • Sztuczna inteligencja: definicje i podstawowe metody
  • Uczenie maszynowe: główne algorytmy
  • Narzędzia programowe: pakiety i środowiska programistyczne.
  • Rapidminer: opis i podstawowe zastosowanie
  • Przykład analizy z Rapidminer
  • Praca grupowa (lub indywidualna)
  • Dyskusja i wnioski

Na warsztaty należy zabrać własny komputer. Uczestnicy zostaną poproszeni o zainstalowanie programu: Rapidminer (instrukcje zostaną podane przed zajęciami) oraz otrzymają przykładową bazę danych potrzebną do zajęć.

Zapisy:

Formularz zapisów dostępny jest pod linkiem.

Osoby, które wypełnia formularz zapisów na warsztaty otrzymają mailowe potwierdzenie udziału w warsztatach po zakończeniu rekrutacji.

Rodolfo Baggio

Rodolfo Baggio jest fizykiem, posiada doktorat z zarządzania turystyką. Jest profesorem na Uniwersytecie Bocconi (Mediolan, Włochy), gdzie koordynuje obszar Strategii Cyfrowych dla studiów II stopnia z ekonomii i turystyki oraz jest pracownikiem naukowym w Dondena Center for Research on Social Dynamics and Public Policy. Jego działalność badawcza koncentruje się na obszarze technologii informacyjnej i turystyki oraz na zastosowaniu teorii złożoności i metod analizy sieciowej do badania destynacji turystycznych. Rodolfo jest członkiem Królewskiego Towarzystwa Geograficznego (Royal Geographical Society), byłym wiceprezesem IFITT (Międzynarodowej Federacji Technologii Informacyjnych w Podróży i Turystyce), członkiem założycielem włoskiego oddziału Towarzystwa Internetowego (Internet Society) oraz członkiem Włoskiego Towarzystwa Fizycznego (Italian Physical Society). W 2017 roku otrzymał od IFITT prestiżową nagrodę Hannes Werthner Tourism and Technology Lifetime Achievement Award.