Druga edycja projektu "Ekonomia bez granic" [relacja]

W dniach 16-18 listopada 2022 r. w Centrum Nowoczesnych Technologii Informacyjnych oraz budynku A odbyła się Druga Edycja "Ekonomii bez granic" - najnowszego projektu naszej Uczelni, który został sfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki". Patronat honorowy nad projektem objęła JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak.

"Ekonomia bez granic" to projekt, którego głównym celem jest popularyzacja nauki na skalę międzynarodową poprzez organizację unikatowych wydarzeń, będących okazją do debat naukowych, prezentacji osiągnięć naukowych, badań i pracy wybitnych naukowców z całego świata.

W dniach 16-18 listopada 2022 r. w Centrum Nowoczesnych Technologii Informacyjnych odbyła się Druga Edycja - Ameryka Północna i Azja, którą dodatkowo transmitowaliśmy online.

Relacje zdjęciowe oraz online

W wydarzeniu wzięli udział specjalni goście z różnych części świata, którzy przybliżyli nam tematykę: nowych trendów w światowych stosunkach gospodarczych oraz nowoczesnych usług w gospodarce globalnej. Ostatniego dnia przedstawili oni swoje przemówienia motywacyjne.

Ostatniego dnia odbyła się Wioska Globalna, na której studenci oraz nasi goście w interesujący, zabawny sposób mogli dowiedzieć się więcej na temat państw.

Prelegenci drugiej edycji "Ekonomii bez granic"

• Prof. Anne Miroux – Cornell University, New York, Stany Zjednoczon
  • Prof. Mike Peng – The University of Texas, Dallas, Stany Zjednoczone
  • Prof. Ida Musiałkowska – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Polska
  • Prof. Małgorzata Dziembała – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Polska
  • Prof. Satish Modh - VESIM, Indie
  • Prof. Gulshen Bayramova - Baku Business University, Azerbejdżan
  • Prof. Justyna Majewska – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Polska
  • Prof. Szymon Truskolaski  – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Polska
  • Prof. Małgorzata Pańkowska – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Polska
  • Prof. Hubert Zydorek – The University of Texas, Dallas, Stany Zjednoczone
  • Dr Richard Brendan – Las Vegas Hotels Chain Manager, Stany Zjednoczone

Ostatniego dnia (18 listopada) wydarzenie było prowadzone przez naszego gościa specjalnego - Macieja Orłosia.

Więcej informacji

Projekt dofinansowany jest w kwocie 464 940,00 zł ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki".

Całkowita wartość projektu to 516 600,00 zł.

Wniosek został opracowany przez Biuro Internacjonalizacji przy wsparciu Prorektora ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej, prof. dr hab. Sławomira Smyczka.