Europejski Kongres Gospodarczy z udziałem UE Katowice

W dniach 18-20 maja 2016 r. w Katowicach odbywa się Europejski Kongres Gospodarczy 2016 (EEC). To jedno z największych wydarzeń gospodarczych Europy. Swój udział zapowiedziało blisko 8 tys. uczestników. Wśród znamienitych panelistów kongresu, przedstawicieli świata biznesu, polityki, nauki i mediów, są również eksperci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Sesje z ich udziałem odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 19 i 20 maja.

Europejski Kongres Gospodarczy 2016 zainaugurowano wystąpieniem premier RP Beaty Szydło oraz sesją "Geopolityka, bezpieczeństwo, gospodarka. Czy to globalny kryzys?" moderowaną przez posła do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzego Buzka. Szczegóły

W blisko stu sesjach kongresu weźmie udział kilkuset panelistów, w tym nasi eksperci.

19 maja sesję "Zarządzanie współczesnymi miastami" moderować będzie prof. UE dr hab. Robert Tomanek, Rektor-elekt, Prorektor ds. Organizacji, Finansów i Rozwoju (godz. 13.30-15.00, sala Konferencyjna 11).

Następnego dnia, 20 maja, swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami podzielą się natomiast:

• JM Rektor prof. zw. dr hab. Leszek Żabiński (sesja: Edukacja a zatrudnienie - w Polsce i Europie; godz. 11.30-13.00; sala Konferencyjna 15),
  • Prof. dr hab. Eugeniusz Gatnar – Członek Rady Polityki Pieniężnej, kierujący Katedrą Analiz Gospodarczych i Finansowych (sesja: Silna i spójna Unia Europejska; godz. 11.30-13.00; sala Balowa C),
  • Prof. UE dr hab. Jan Wojtyła – Katedra Prawa, kierownik Centrum Badawczego Społecznego Dialogu Pracy (sesja: Odczarować Śląsk. Idee dla regionu; godz. 11.30-13.00; sala Balowa B),
  • Prof. zw. dr hab. Krystian Heffner – kierownik Katedry Gospodarki Przestrzennej (sesja: Regionalne Strategie zapobiegające depopulacji; godz. 9.30-11.00; sala Konferencyjna 7),
  • Dr Borys Budka -  Katedra Prawa, poseł na Sejm RP, minister sprawiedliwości w 2015 r., (sesja: Prawo i gospodarka; godz. 9.30-11.00; sala Konferencyjna 24).

Pełna agenda EEC na: www.eecpoland.eu

EEC – Liderzy przyszłości - projekt w ramach kongresu, współorganizowany przez UE Katowice

Ósma edycja EEC to nie tylko trzy dni debat, sesji, imprez towarzyszących, międzynarodowych for gospodarczych, ale także druga już edycja projektu „EEC - Liderzy przyszłości”, którego Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach jest współorganizatorem. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 1,5 tys. uczestników.

W dniach 19 i 20 maja zapraszamy do auli CNTI na spotkania w ramach projektu "EEC – Liderzy przyszłości". Wykłady otwarte poprowadzą:

Dzień I – 19 maja 2016 r. (czwartek)

•  9:50 - 10:40  - Arkadiusz Gęsicki - Partner Lokalny McKinsey & Company w Polsce,
  • 10:40 - 11:20 - Witold Śmidowski - Ambasador RP w Królestwie Arabii Saudyjskiej,
  • 11:20 - 12:00 - Tadeusz Truskolaski - Prezydent Białegostoku,
  • 12:00 - 12:45 - Adam Krzanowski - Prezes Zarządu oraz Współwłaściciel Grupy Nowy Styl Sp. z o.o.,
  • 12:45 - 13:30 - Paweł Szałamacha - Minister Finansów,
  • 13:30 - 14:15 - Jan Krzysztof Bielecki - Przewodniczący Rady Partnerów, EY,
  • 14:15 - 15:00 - Jacek Siwicki - Prezes, Enterprise Investors,

Dzień II – 20 maja 2016 r. (piątek)

• 10:00 - 10:45 - Jacek Jankowski - Ambasador RP w Etiopii,
  • 10:45 - 11:30 - Robert Biedroń - Prezydent Słupska,
  • 12:00 - 13:00 - Jakub Bierzyński - Założyciel, CEO, OMD Sp. z o.o.,
  • 13:30 - 14:30 - Mateusz Filarowski - Starszy Analityk w Centrum Wiedzy McKinsey we Wrocławiu, Małgorzata Gontarz - Dyrektor Centrum Wiedzy McKinsey we Wrocławiu,
  • 14:30 - 15:15 - Magdalena Dziewguć - Head of Google for Work CEE, Google.

Więcej: www.eec-liderzy.eu

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach jest Partnerem Instytucjonalnym Europejskiego Kongresu Gospodarczego.