Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

5 października o godz. 11:00 w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbędzie się Inauguracja Roku Akademickiego połączona z oficjalnym rozpoczęciem obchodów Jubileuszu 85-lecia Uczelni.


W programie Inauguracji Roku Akademickiego zaplanowano m.in. uroczystą immatrykulację, a także wykład inauguracyjny pt. "Koncepcja wartości Mariany Mazzucato – heterodoksja czy nowy paradygmat nauk ekonomicznych?", który wygłosi prof. dr hab. Maja Szymura-Tyc.

Uroczystość uświetni występ Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, który również w tym roku obchodzi swój Jubileusz 15-lecia.

Z uwagi na trwającą ogólnoświatową pandemię, wyrażając głęboką troskę o zdrowie i bezpieczeństwo członków społeczności akademickiej, a także mając na uwadze zalecenia sanitarne, zapraszamy do uczestnictwa w Inauguracji Roku Akademickiego 2021/2022 za pośrednictwem transmisji na żywo poprzez stronę: www.tv.ue.katowice.pl. Uroczystość będzie transmitowana także w holu Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych.

Tegoroczne wydarzenie poprzedzone zostanie odsłonięciem pamiątkowej tablicy ku czci Rektora Seniora Profesora Leszka Żabińskiego oraz Mszą Świętą o godz. 8:00 w kościele pw. Opatrzności Bożej w Katowicach.