International Research Symposium in Service Management 2023 [relacja]

W dniach 13-16 czerwca br. w Auli CNTI miała miejsce międzynarodowa konferencja pn. "International Research Symposium in Service Management". Organizatorem wydarzenia był prof. Jay Kandampully z Ohio State University w USA, a współorganizatorem tegorocznej edycji była Katedra Badań Konsumpcji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Konferencję uroczyście otworzyła JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak, a całość wydarzenia prowadził Prorektor ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Sławomir Smyczek.

Międzynarodowa konferencja pn. "International Research Symposium in Service Management" trwała łącznie cztery dni, a jej tematyka skupiała się na roli usług w osiąganiu zrównoważonego rozwoju gospodarczego i społecznego dobrostanu.

13 czerwca br.

Pierwszego dnia konferencji odbywały się warsztaty metodologiczne dla młodych naukowców prowadzone przez doświadczonych profesorów z różnych uniwersytetów na świecie. Zgromadzonych gości serdecznie powitali: prof. dr hab. Sławomir Smyczek, Prorektor ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej oraz dr Jay Kandampully, którzy przekazali głos prelegentom.

Tego dnia swoje wystąpienia przedstawili:

• dr Srikanth Beldona - "An overview of the research process"
  • dr Joan Ball - "The art of developing a compelling research narrative"
  • dr Byron Keating - "Building better academic arguments through research and wrtitting"
  • dr Jay Kandampully - "Building and maintaining healthy research collaborations"
  • dr Jay Kandampully, dr Byron Keating, dr Srikanth Beldona, dr Joan Ball, dr Yuksel Ekinci, dr Marzena Czarnecka - "Panel discussion on publishing in academic journals".

14 czerwca br.

Kolejnego dnia konferencji miało miejsce jej uroczyste otwarcie. Zgromadzonych w Auli CNTI gości powitał Prorektor ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Sławomir Smyczek, przekazując głos JM Rektor prof. dr hab. inż. Celinie M. Olszak, która uroczyście otworzyła międzynarodową konferencję.

Następnie rozpoczęła się dyskusja, w której udział ze swoimi prezentacjami wzięli:

• Prof. Tymoteusz Doligalski - "Platform Canvas. Business Model of Digital Platforms",
  • Grzegorz Lot oraz prof. Marzeczna Czarnecka - "Services on energy market - do we really need it?"

Po zakończonej dyskusji, uczestnicy mogli wziąć udział w kolejnych sesjach tematycznych:

• Nowe technologie w sektorze usług:
    • Viraiyan Teeroovengadum, Raginee Sooklall;
    • Alexander Kies, Stefanie Paluch;
    • Alexander Knight, John Byrom, Athanasia Daskalopolou, Sahar Karimi.
  • Branding w sektorze usług:
    • Pierpaolo Testa, Nicola E. Stokburger-Sauer;
    • Dharmesh Gadhavi;
    • Aun Ahmed, Amritesh.
  • Współczesne wyzwania dla sektora usług:
    • Sumit Saxena, Aun Ahmed, Amritesh;
    • Dharmesh Gadhavi, Haresh Oza;
    • Gerda Mihhailova.
  • Wyzwania dla sektora finansowego:
    • Małgorzata Radomska, Nastaran Taghizadeh, Syed Abidur Rahman, Malliga Marimuthu,
    • Agnieszka Tetla,
    • Michał Michalski.

15 czerwca br.

Ten dzień międzynarodowej konferencji rozpoczął się od wystąpień w Auli CNTI. Swoje prezentacje przedstawili:

• Prof. Stephane Ganassali - "Analysing CGC textual data to assess service quality and sustainability";
  • Mateusz Hilgner - "E-commerce, not air-commerce: how smart packaging can help avoid transporting air and benefit customers".

Kolejno miały miejsce dodatkowe sesje tematyczne:

• Zrównoważony rozwój w sektorze usług:
    • Aun Ahmed, Ravi Chatterjee, Neela Gollapudi, Yupal Shukla;
    • Franciszek Olejnik;
    • Agnieszka Tetla, dr Marta Grybś-Kabocik.
  • Wykluczenie z rynku i włączenie konsumentów:
    • Aleksandra Burgiel-Szewc, Jolanta Zrałek;
    • Sanjai Parahoo, Alia AlJanahi, Seydamet Ercan;
    • prof. dr hab. Sławomir Smyczek.

Tego dnia, odbyła się także specjalny panel dyskusyjny pt. "Wyzwania zrównoważonego rozwoju w sektorze usług i ich konsekwencje dla konsumpcji indywidualnej", który moderowała dr hab. Jolanta Zrałek, prof. UE. W panelu udział wzięli:

• Szymon Kowalski, Vice-President of Polish Wind Energy Association and ReSource Poland Hub;
  • Magdalena Hilgner, Manager and Legal Advisor EY Law;
  • Michał Szalast-Dao Quy, Leader of the Sustainable Finance Section BNP Paribas;
  • Michał Wyszyński, President of the Management Board, co-owner of Oxygen Forest Poland;
  • Mateusz Hilgner, Senior Operations Manager in Amazon Fulfillment Poland;
  • dr hab. Aleksandra Burgiel-Szewc, prof UE.

16 czerwca br.

Dzień zaczął się od panelu dyskusyjnego pt. "Publikowanie w czasopismach akademickich", podczas którego wypowiadał się dr Jay Kandumpully.

Następnie odbywały się sesje tematyczne:

• Rola doświadczenia w sektorze usług:
    • Xia Zhu, Edwin Rajah;
    • Aleksandra Ryczko.
  • Wiarygodność informacji w sektorze usług:
    • Ebru Kuzgun, Mehmet Okan, Nesenur Altnigne, Esra Erikan;
    • Angelika Kantor.

Więcej informacji na stronie Konferencji.