JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak wyróżniona statuetką "Spolegliwy Przyjaciel Rzemiosła" [relacja]

26 maja br. w sali koncertowej NOSPR w Katowicach odbyła się XXVIII Wielka Gala Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości. Podczas wydarzenia zostały wręczone statuetki w kilku kategoriach tematycznych. JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak otrzymała wyróżnienie w kategorii "Spolegliwy Przyjaciel Rzemiosła". W wydarzeniu reprezentując władze Uczelni uczestniczył również Kanclerz Paweł Kadłubiak. Patronat honorowy nad Wielką Galą objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. Galę uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.

26 maja 2023 r. do Katowic na XXVIII Wielką Galę Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości przybyli przedstawiciele świata rzemiosła, przedsiębiorstwa, gospodarki, polityki i otoczenia społeczno-gospodarczego. Kulminacyjnym momentem wydarzenia było przyznanie tytułu "Rzemieślnika Roku." Gala była również okazją do uhnorowania ich pracy oraz osiągnięć w kategorii:

• Firma z Jakością,
  • Firma z Przyszłością,
  • Wiarygodny Lider Biznesu,
  • Firma rodzinna.

Po raz pierwszy została przyznana także statuetka w kategorii "Młode Talenty Rzemiosła".

Z dumą informujemy, że JM Rektor prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak otrzymała tytuł "Spolegliwy Przyjaciel Rzemiosła" za wspieranie rzemiosła poprzez prowadzone działania. W wydarzeniu uczestniczył również Kanclerz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach Paweł Kadłubiak

W skład komitetu honorowego Gali weszli: Jarosław Wieczorek - Wojewoda Śląski, Jakub Chełstowski - Marszałek Województwa Śląskiego, Marcin Krupa - Prezydent Miasta Katowice, Janusz Michałek - Prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Kazimierz Karolczak - Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz Tomasz Zjawiony - Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Retransmisja

Retransmisja uroczystości dostępna jest na kanale YouTube.