Podpisanie listu intencyjnego z Urzędem Statystycznym i porozumienia z PSS "Społem"

W poniedziałek 29 lutego 2016 r. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach podpisał list intencyjny z Urzędem Statystycznym w Katowicach oraz porozumienie pomiędzy Uczelnią a PSS "Społem" w Katowicach.

O godzinie 12.00 w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych podpisano dokument, który ma dać nowe impulsy w dotychczasowych wspólnych działaniach uczelni i Urzędu Statystycznego. JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. dr hab. Leszek Żabiński podkreślił, że współpraca z Urzędem już się odbywa i jest prowadzona głównie w ramach Katedry Demografii i Statystyki Ekonomicznej, którą kieruje prof. dr hab. Grażyna Trzpiot, a teraz może przybrać większą dynamikę. Pani Aurelia Hetmańska – dyrektor Urzędu Statystycznego w Katowicach – zwróciła uwagę, że misją statystyki jest dostarczanie prawdy rzeczywistej, a współpraca z Uniwersytetem Ekonomicznym pomoże prowadzić tę misję i popularyzować statystykę publiczną, która bardzo często pomaga w podejmowaniu decyzji. Pani dyrektor zaprosiła uczestników spotkania, jak również inne osoby z Uniwersytetu na Dzień Otwarty, który odbędzie się 17 marca 2016 r. Szczegóły na temat tego wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Katowicach.

O godzinie 13.00 zostało z kolei zawarte porozumienie o współpracy Uniwersytetu z Powszechną Spółdzielnią Spożywców "Społem". JM Rektor zauważył, że pion spółdzielczy jest specyficznym sposobem funkcjonowania w gospodarce, stąd może być dosyć interesującym obszarem badań dla studentów w ramach zajęć i praktyk. Spółdzielnię "Społem" reprezentował Wacław Słaby – prezes zarządu – oraz Bogusława Karkowska, która pełni funkcję wiceprezesa zarządu. Pan prezes przedstawił pokrótce w jaki sposób funkcjonuje Spółdzielnia, która w tym roku obchodzi 135 lat istnienia. W obecnej sytuacji gospodarczej podmiot z tak długimi tradycjami poszukuje definicji pewnych sytuacji, które zachodzą na rynku. Pan prezes wyraził nadzieję, że współpraca z Uniwersytetem pomoże Spółdzielni podejmować kolejne wyzwania. Pani dyrektor Aurelia Hetmańska, jak również przedstawiciele „Społem” – pan prezes Wacław Słaby i pani wiceprezes Bogusława Karkowska – są absolwentami naszej Uczelni.