Przejdź do menu Przejdź do treści

University Management Accounting Day [relacja]

26 października 2018 r. na naszym Uniwersytecie odbył się University Management Accounting Day. Wydarzenie zainaugurował Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji, prof. dr hab. Sławomir Smyczek. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Założony w 1919 roku Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (The Chartered Institute of Management Accountants) jest czołową i jednocześnie największą organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej, liczącą ponad 232 000 członków i studentów w 177 krajach.

Spotkanie po raz pierwszy miało miejsce w naszym mieście i miało na celu przybliżenie studentom praktycznych aspektów rachunkowości zarządczej oraz stworzenie okazji do spotkania z przedstawicielami firm działających na terenie Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej.

Wydarzenie zainaugurował Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji, prof. dr hab. Sławomir Smyczek, który powitał zaproszonych kandydatów, studentów oraz gości specjalnych. Następnie głos zabrali: przedstawicielka programu CIMA - Sylwia Dubiel - oraz Dziekan Wydziału Finansów i Ubezpieczeń dr hab. Andrzej Piosik, prof. UE. Niezwykle inspirujące prezentacje wygłosili Jane O'Rourke (Associate Director, Curriculum Development) oraz Doug Withington (Lead Manager, Curriculum Development). Wykład prowadziła także Pani dr Joanna Błach "What can we read from the balance sheet?".

Po wydarzeniu do dyspozycji studentów byli pracownicy CIMA oraz Uczelni zaangażowani w projekt, którzy z chęcią udzielali odpowiedzi na nurtujące pytania z zakresu kariery w programie.

Warto także wspomnieć o uczniach, którzy przybyli na wydarzenie aż z Bielska. Po wykładach mieli oni okazję zwiedzić naszą uczelnię.

Więcej informacji na temat CIMA

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3