Wioska Globalna

3 października odbyła się Wioska Globalna, na której studenci zagraniczni z 25 krajów z całego świata prezentowali swoje narodowe stroje, tańce i przysmaki. Impreza była zwieńczeniem Tygodnia Integracyjnego organizowanego osobno dla studentów krótkoterminowych (z programów wymiany) oraz długoterminowych, którzy podjęli na naszej uczelni studia 1. i 2. stopnia, głównie w j. polskim. W sumie powitaliśmy ponad 170 nowo przybyłych obcokrajowców.

W pierwszych dniach w Katowicach dla studentów przygotowano prezentacje, spotkania, gry i wycieczki, dzięki którym mogli poznać naszą uczelnię, miasto i region, a także nawiązać pierwsze przyjaźnie z polskimi studentami, którzy otoczyli ich opieką w ramach programu "Anioł Stróż".

Witamy wszystkich serdecznie w naszej Alma Mater.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.

Orientation Week dla studentów krótkoterminowych przygotowali studenci z ESN UE Katowice we współpracy z Biurem Międzynarodowej Wymiany Studentów, a Tydzień Integracyjny dla obcokrajówców długoterminowych przygotowali wolontariusze i członkowie Paneuropy koordynowani przez Zespół Promocji Zagranicznej Biura Promocji i Nowych Mediów.