Wioska Globalna

13 maja, w piątek odbyła się Wioska Globalna (ang. Global Village), podczas której zagraniczni studenci mieli okazję zaprezentować swoje kraje - potrawy, napoje oraz stroje narodowe. W wydarzeniu udział wzięło ponad 65 studentów zagranicznych z 19 krajów.

Wspólne jedzenie potraw jest czymś co naprawdę łączy ludzi. W ten oto sposób mogliśmy poznać smaki m.in. Hiszpanii, Słowenii, Ukrainy, Chorwacji, Włoch, Turcji, Niemiec, Albani czy Słowacji. Ponadto mieliśmy także możliwość nacieszyć oczy barwnymi strojami, jakie zaprezentowali nam m.in studenci z Indii, Maroko, Chin oraz Algierii. Dodatkowo niektórzy uczestnicy przygotowali prezentacje, zawierające ciekawostki związane z ich krajem. Z kolei nasi Uni Baddies pokazali słynną, polską gościnność, reprezentując obfity stół z domowymi wypiekami, potrawami i napojami.

W maju odbyła się już kolejna edycja Global Village, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością integrując społeczeństwo akademickie. Wioska Globalna została zorganizowana przez Biuro Internacjonalizacji wraz z Biurem Współpracy Międzynarodowej oraz akademikiem Base Camp.