Przejdź do menu Przejdź do treści

Wykład Dziekański pt. "Wspieranie innowacji finansowych w Polsce. Zadania i dotychczasowe doświadczenia Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego" [relacja]

4 kwietnia w Auli CNTI odbył się Wykład Dziekański pt. "Wspieranie innowacji finansowych w Polsce. Zadania i dotychczasowe doświadczenia Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego", którego prelegentem był Jan Ziomek, Kierownik Zespołu Rozwoju Innowacji w Departamencie Innowacji Finansowych FinTech Urzędu KNF. Gościa przedstawiła i powitała na forum dr Mirosława Malinowska, Prodziekan Kolegium Studiów.

Wykład został zorganizowany z inicjatywy Katedry Bankowości i Rynków Finansowych, na zaproszenie wystosowane przez dr Witolda Gradonia.

Prelegent w swoim wystąpieniu scharakteryzował zadania oraz zakres odpowiedzialności poszczególnych zespołów funkcjonujących w ramach Departamentu Innowacji Finansowych FinTech w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego. Zaprezentował ponadto aktualne wyzwania regulacyjne, nadzorcze i technologiczne, jakie stoją przed sektorem FinTech w Polsce, jak i Europie, wskazując na rolę Komisji Nadzoru Finansowego w obszarze zapewnienia bezpieczeństwa rynku finansowego wobec dynamicznego rozwoju tego sektora. Podkreślił także, iż Departament, którego jest przedstawicielem w szczególności wspiera działaniach na rzecz rozwoju infrastruktury finansowej w oparciu o nowe rozwiązania technologiczne (fintech, regtech, suptech). Zarysował również inicjatywy Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego podejmowane w celu wspierania rozwoju innowacji w sektorze, w tym wsparcie prawne oferowane w ramach programu Innovation Hub oraz tzw. piaskownice wirtualne, będące konstrukcją prawną umożliwiającą startupom działanie w bezpiecznym środowisku testowym w celu eksperymentowania z innowacyjnym projektem lub usługą na złagodzonych zasadach.

Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem społeczności akademickiej.

Galeria zdjęć

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca