Wykład rektorski prof. Mike'a Penga z University of Texas at Dallas (USA) pt. "Behind theoretical innovation"

15 listopada br. w Auli CNTI odbył się wykład rektorski prof. Mike'a Penga z University of Texas at Dallas (USA) pt. "Behind theoretical innovation". Dziękujemy za liczny udział w wydarzeniu!

15 listopada br. w murach naszej Uczelni gościliśmy prof. Mike'a W. Penga, Ph.D. z University of Texas at Dallas (USA). Naszego gościa powitał uroczyście Prorektor ds. Edukacji i Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Sławomir Smyczek.

Profesor przedstawił wykład pt. "Behind theoretical innovation", podczas którego opowiedział jak powstają nowe teorie dotyczące innowacji. Oprócz tego wykorzystując dorobek teoretyczny nauk o zarządzaniu oraz własne doświadczenia, rozwinął pogląd oparty na instytucji, który stał się wpływową perspektywą teoretyczną w literaturze dotyczącej zarządzania. Podczas interesujących zajęć Prof. Mike Peng przedstawił także naturę budowania teorii zarządzania i zidentyfikował cztery kluczowe składniki innowacji teoretycznych: inspirację, zasoby, zróżnicowanie i integrację.

Więcej informacji na temat profesora można przeczytać na stronie internetowej.

Cieszymy się, że wysłuchaliście wykładu w tak licznym gronie!