XV edycja Olimpiady Przedsiębiorczości [relacja]

5 marca br. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyły się zawody okręgowe Olimpiady Przedsiębiorczości - nowoczesnego projektu o społecznym i pro-przedsiębiorczym charakterze. W wydarzeniu uczestniczyła dr hab. Barbara Kos, prof. UE Prorektor ds. Nauki i Kadry Akademickiej.

Olimpiada Przedsiębiorczości organizowana jest od 2005 roku i ma status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Do każdej edycji zgłasza się kilkanaście tysięcy młodych ludzi zainteresowanych przedsiębiorczością, zarządzaniem i gospodarką.

Olimpiada powstała dzięki wspólnej inicjatywie Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a także Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. Do XV edycji Olimpiady zgłosiło się prawie 12 tys. uczniów z ponad 700 szkół.

W okręgu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w bieżącej edycji do eliminacji szkolnych zgłoszono 2145 uczniów z 149 szkół. Hasło tegorocznej edycji Olimpiady Przedsiębiorczości to: "Zarządzanie różnorodnością w organizacji".

Olimpiada to zawody trzystopniowe.

• Pierwszy etap to eliminacje szkolne, które odbyły się 4 grudnia 2019 r.
  • Drugi etap to eliminacje okręgowe.

5 marca br. odbyły się zawody okręgowe równolegle w pięciu uczelniach, czyli w murach naszej Uczelni oraz w Uniwersytetach Ekonomicznych w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

W tym roku Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach gościł 250 uczniów oraz nauczycieli z prawie 100 szkół z województw śląskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego

Zawodnicy rozwiązali test z zakresu ekonomii, zarządzania i praktyki biznesowej, a także zagadnień związanych z tegorocznym hasłem zawodów, którym jest "Zarządzanie różnorodnością w organizacji".

50 najlepszych uczniów przeszło do drugiej części etapu okręgowego i pracowało w grupach nad studiami przypadku, a wyniki swojej pracy zaprezentowali przed Komisją. Najlepsi zostali zakwalifikowani do eliminacji centralnych.

• Trzeci etap to eliminacje centralne. Będą one miały miejsce 2 kwietnia 2020 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Uczestnicy Olimpiady Przedsiębiorczości walczą o indeksy publicznych uczelni ekonomicznych oraz innych uczelni, które doceniając wysoki poziom Olimpiady przyjmują naszych laureatów i finalistów dając im 100% punktów w postępowaniu rekrutacyjnym.

Pod koniec zmagań uczestnicy zostali zaproszeni na specjalny poczęstunek.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć

fot. Izabela Kozłowska