Z inicjatywy JM Rektor po raz pierwszy przyznano granty dla wyróżniających się młodych pracowników badawczo-dydaktycznych

24 lutego 2023 r. wyłoniono laureatów grantów dla wyróżniających się młodych pracowników badawczo-dydaktycznych w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Spośród zgłoszonych 17 kandydatur granty otrzymają: mgr inż. Paulina Rutecka, mgr Jakub Kubiczek, dr Maria Kocot oraz dr Kajetan Suchecki. Granty te zostały przyznane po raz pierwszy, z inicjatywy JM Rektor naszego Uniwersytetu prof. dr hab. inż. Celiny M. Olszak.

Grant może być przyznany pracownikowi zatrudnionemu na podstawie umowy o pracę na stanowisku asystenta lub adiunkta dla którego Uniwersytet jest podstawowym miejscem pracy, słuchaczowi Szkoły Doktorskiej, który jest zatrudniony w Uniwersytecie w niepełnym wymiarze czasu pracy.

Grantobiorcy są wyłaniani w oparciu o wnioski przygotowane przez kierowników katedr i oceniane przez komisje powołaną Zarządzeniem Rektora nr 148/22 w składzie:

1. Prorektor ds. Nauki i Rozwoju Kadry Akademickiej,
  2. Dziekan Szkoły Doktorskiej,
  3. Przewodniczący Senackiej Komisji ds. Nauki,
  4. Przewodniczący Senackiej Komisji ds. Edukacji,
  5. Przewodniczący Rady Uczelni Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach,
  6. Dyrektor Biura Rozwoju Kadr – w charakterze sekretarza Komisji.

W ocenie wniosków brane są pod uwagę następujące kryteria:

• aktywność publikacyjna, obejmująca artykuły naukowe, materiały konferencyjne, monografie naukowe afiliowane w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach,
  • aktywny udział w międzynarodowych i krajowych konferencjach naukowych (wygłoszenie referatu lub przedstawienie postera).

Tegoroczni laureaci zostali wyłonieni 24 lutego podczas posiedzenia Komisji powołanej w celu oceny kandydatów do przyznania grantów dla wyróżniających się młodych pracowników badawczo-dydaktycznych w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

W tym roku zgłoszonych zostało 17 kandydatur. Po przeprowadzonej dyskusji Komisja jednogłośnie zarekomendowała JM Rektor przyznanie grantów następującym osobom:

• mgr inż. Paulina Rutecka, Katedra Informatyki,
  • mgr Jakub Kubiczek, Katedra Analiz Gospodarczych i Finansowych,
  • dr Maria Kocot, Katedra Informatyki Ekonomicznej,
  • dr Kajetan Suchecki, Katedra Rynku i Konsumpcji.

Serdecznie gratulujemy!