Z żalem zawiadamiamy o śmierci Śp. prof. Doroty Kotlorz

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Śp.

Prof. Doroty Kotlorz

Profesor nauk ekonomicznych
Profesor honorowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

Absolwentki Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Katowicach rocznik 1965,
Zatrudnionej w naszej Uczelni w latach 1967-2017,
Kierownik: Zakładu Ekonomiki Rynku Pracy w Katedrze Polityki Społecznej i Gospodarczej /1992-2003/
Katedry Rynku Pracy na Wydziale Ekonomii  /2003–2012/,
Centrum Badań i Studiów nad Rynkiem Pracy na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń /2013-2016/.
Profesor Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego, Politechniki Opolskiej, Wyższej Szkoły Ekonomii i Administracji w Bytomiu, Tamkang University Taipei, Taiwan.

Członkini Komisji Nauk Demograficznych i Planowania Przestrzennego Polskiej Akademii Nauk (PAN) Oddział w Katowicach /1975–1990/, Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej (PTPS), Komitetu Nauk
o Pracy i Polityce Społecznej PAN /1996–1998/, Komisji Regionalnej Polityki Społecznej przy Komitecie Nauk o Pracy i Polityce Społecznej PAN.

Autorki wielu publikacji, ekspertyz i recenzji naukowych z zakresu ekonomii rynku pracy, polityki zatrudnienia, polityki rynku pracy.

Za wybitne osiągnięcia na polu edukacji,  nauki, gospodarki i działalności społecznej, odznaczonej między innymi: Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Medalem Złotym za Długoletnią Służbę.

Zachowując serdeczną i pełną wdzięczności pamięć o Pani Profesor

składamy
Rodzinie i Przyjaciołom

najgłębsze wyrazy szczerego współczucia