Zakończenie procesu rejestracji na szczepienia

Zakończył się proces rejestracji uprawnionych w trzeciej turze etapu I Narodowego Programu Szczepień nauczycieli akademickich i innych osób prowadzących zajęcia ze studentami i doktorantami. Blisko 69% uprawnionych osób ze społeczności akademickiej UE Katowice skorzystało z możliwości rejestracji na szczepienie.

W trzeciej turze rejestracji, która trwała od 2 do 3 marca, uprawnieni byli m.in. nauczyciele w wieku 65-69 lat oraz osoby, które nie zarejestrowały się we wcześniejszym terminie, a były do tego uprawnione.

W sumie liczba zgłoszeń na szczepienia nauczycieli to prawie 590 tys. osób łącznie we wszystkich turach. Blisko 69% uprawnionych osób ze społeczności akademickiej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach skorzystało z możliwości rejestracji na szczepienie.

Wszystkie zgłoszenia, złożone w trzeciej turze, przetwarzane obecnie są przez oddziały NFZ właściwe dla wybranych preferowanych punktów szczepień. Oczekujemy realizacji szczepień.

Więcej informacji nt. szczepień: