Zakończenie procesu rejestracji na szczepienia

Zakończył się proces rejestracji uprawnionych w drugiej turze etapu I Narodowego Programu Szczepień nauczycieli akademickich i innych osób prowadzących zajęcia ze studentami i doktorantami. W sumie liczba zgłoszeń na szczepienia nauczycieli to prawie 545 tys. osób. Blisko 65% uprawnionych osób ze społeczności akademickiej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach skorzystało z możliwości rejestracji na szczepienie.


W II etapie (od 15 do 19 lutego), zarejestrowało się niemal 277 tys. osób w tym prawie 63 tys. dotyczyło nauczycieli akademickich i innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach (62 650). W I turze zapisów (od 8 do 10 lutego), która obejmowała nauczycieli do 60. roku życia zgłosiło się 268 tys. osób.

Wszystkie zgłoszenia przetwarzane obecnie są przez oddziały NFZ właściwe dla wybranych preferowanych punktów szczepień. Oczekujemy realizacji szczepień. Zgodnie z rekomendacjami, działającej przy premierze Rady Medycznej, nauczycielom poniżej 65. roku życia będzie podawana szczepionka AstraZeneca. Nauczyciele, którzy mają więcej niż 65 lat będą mieli możliwość zaszczepienia się preparatem firm BioNTech/Pfizer i Moderna. Nastąpi to w momencie dostarczenia do kraju właściwej dla tej grupy wiekowej szczepionki.

Więcej informacji nt. szczepień: